UEFA Champions League 2019/20


UEFA Champions League 2019/20

Author
Message
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UCL draw dates 2019/20 season,
Preliminary Round draw: Tuesday June 11th
First & Second Qualifying Round draw: Tuesday June 18th
Third Qualifying Round draw: Monday July 22nd
Fourth Qualifying Round draw: Monday August 5th
Group Stage draw: Thursday August 29th
Round of 16 draw: Monday December 16th
Quarter Final/Semi Final/Final draw: Friday March 20th

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UCL calendar 2019/20 season,
Preliminary Round: Tuesday June 25th & Friday June 28th
First Qualifying Round: Tuesday July 9th/Wednesday July 10th & Tuesday July 16th/Wednesday July 17th
Second Qualifying Round: Tuesday July 23rd/Wednesday July 24th & Tuesday July 30th/Wednesday July 31st
Third Qualifying Round: Tuesday August 6th/Wednesday August 7th & Tuesday August 13th
Fourth Qualifying Round: Tuesday August 20th/Wednesday August 21st & Tuesday August 27th/Wednesday August 28th
Matchday 1: Tuesday September 17th & Wednesday September 18th
Matchday 2: Tuesday October 1st & Wednesday October 2nd
Matchday 3: Tuesday October 22nd & Wednesday October 23rd
Matchday 4: Tuesday November 5th & Wednesday November 6th
Matchday 5: Tuesday November 26th & Wednesday November 27th
Matchday 6: Tuesday December 10th & Wednesday December 11th
Round of 16 1st leg: Tuesday February 18th/Wednesday February 19th & Tuesday February 25th/Wednesday February 26th
Round of 16 2nd leg: Tuesday March 10th/Wednesday March 11th & Tuesday March 17th/Wednesday March 18th
Quarter Final: Tuesday April 7th/Wednesday April 8th & Tuesday April 14th/Wednesday April 15th
Semi Final: Tuesday April 28th/Wednesday April 29th & Tuesday May 5th/Wednesday May 6th
Final: Saturday May 30th (at Atatürk Olympic Stadium – Istanbul)

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League – preliminary round line up,

Seeded :
Lincoln Red Imps – Gibraltar
FC Santa Coloma – Andorra

Unseeded:
SP Tre Penne – San Marino
FK Feronikeli – Kosovo

LiliBrown
LiliBrown
Under 7s
Under 7s (4 reputation)Under 7s (4 reputation)Under 7s (4 reputation)Under 7s (4 reputation)Under 7s (4 reputation)Under 7s (4 reputation)Under 7s (4 reputation)Under 7s (4 reputation)Under 7s (4 reputation)Under 7s (4 reputation)Under 7s (4 reputation)

Group: Forum Members
Posts: 4, Visits: 0
Brenton1986 - 6 Jun 2019 1:30 AM
UEFA Champions League – preliminary round line up,

Seeded :
Lincoln Red Imps – Gibraltar
FC Santa Coloma – Andorra

Unseeded:
SP Tre Penne – San Marino
FK Feronikeli – Kosovo

This is great. Thank you very much for the schedule. 'Cause I totally forgot about it. Now safely know the exact schedule on the website sports website https://fscore-bd.com/ . By the way, if anyone is interested, then on us I watch online broadcasts of matches for free.

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League – first qualifying round groupings (Champions Path),

Group 1 – seeded:
FC Astana – Kazakhstan
FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria
FK Red Star Belgrade – Serbia
FK Shkëndija Tetovo – Macedonia
AIK Stockholm – Sweden

Group 1 – unseeded:
FK Suduva Marijampole – Lithuania
CFR Cluj – Romania
Ferencvaros – Hungary
JK Nomme Kalju – Estonia
FC Ararat – Armenia

Group 2 seeded:
Glasgow Celtic – Scotland
FK Karabakh – Azerbaijan
FC Sheriff Tiraspol – Moldova
F91 Dudelange – Luxembourg
SK Slovan Bratislava – Slovakia

Group 2 – unseeded:
Valletta – Malta
FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina
FK Sutjeska Niksic – Montenegro
FK Partizani Tirana – Albania
FC Saburtalo Tbilisi – Georgia

Group 3 – seeded:
FC BATE Borisov – Belarus
NK Maribor – Slovenia
Rosenborg BK – Norway
HJK Helsinki – Finland
Dundalk – Ireland
The New Saints – Wales

Group 3 unseeded:
Lincoln Red Imps – Gibraltar/FC Santa Coloma – Andorra/SP Tre Penne – San Marino/FK Feronikeli – Kosovo
SK Piast Gliwice – Poland
Valur Reykjavik – Iceland
Linfield – Northern Ireland
HB Torshavn – Faroe Islands
Riga FC – Latvia

Draw: Tuesday June 18th (tonight at 10.30pm AEST).

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League – first qualifying round draw result:
JK Nomme Kalju – Estonia v FK Shkëndija Tetovo – Macedonia
FK Suduva Marijampole – Lithuania v FK Red Star Belgrade – Serbia
FC Ararat – Armenia v AIK Stockholm – Sweden
FC Astana – Kazakhstan v CFR Cluj – Romania
FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria v Ferencvaros – Hungary
FK Partizani Tirana – Albania v FK Karabakh – Azerbaijan
SK Slovan Bratislava – Slovakia v FK Sutjeska Niksic – Montenegro
Glasgow Celtic – Scotland v FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina
FC Sheriff Tiraspol – Moldova v FC Saburtalo Tbilisi – Georgia
F91 Dudelange – Luxembourg v Valletta – Malta
Linfield – Northern Ireland v Rosenborg BK – Norway
Valur Reykjavik – Iceland v NK Maribor – Slovenia
Dundalk – Ireland v Riga FC – Latvia
The New Saints – Wales v Lincoln Red Imps – Gibraltar/FC Santa Coloma – Andorra/SP Tre Penne – San Marino/FK Feronikeli – Kosovo
HJK Helsinki – Finland v HB Torshavn – Faroe Islands
FC BATE Borisov – Belarus v SK Piast Gliwice – Poland

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League – second qualifying round (Champions Path),

Seeded:
Glasgow Celtic – Scotland/FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina
FC Copenhagen – Denmark
NK Dinamo Zagreb – Croatia
FC BATE Borisov – Belarus/SK Piast Gliwice – Poland
FC Astana – Kazakhstan/CFR Cluj – Romania
FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria/Ferencvaros – Hungary
APOEL Nicosia – Cyprus
FK Karabakh – Azerbaijan/FK Partizani Tirana – Albania
NK Maribor – Slovenia/Valur Reykjavik – Iceland
FK Red Star Belgrade – Serbia/FK Suduva Marijampole – Lithuania

Unseeded:
Maccabi Tel Aviv – Israel
FC Sheriff Tiraspol – Moldova/FC Saburtalo Tbilisi – Georgia
Rosenborg BK – Norway/Linfield – Northern Ireland
HJK Helsinki – Finland/HB Torshavn – Faroe Islands
Dundalk – Ireland/Riga FC – Latvia
F91 Dudelange – Luxembourg/Valletta – Malta
FK Shkëndija Tetovo – Macedonia/JK Nomme Kalju – Estonia
The New Saints – Wales/Lincoln Red Imps – Gibraltar/FC Santa Coloma – Andorra/SP Tre Penne – San Marino/FK Feronikeli – Kosovo
SK Slovan Bratislava – Slovakia/FK Sutjeska Niksic – Montenegro
AIK Stockholm – Sweden/FC Ararat – Armenia

UEFA Champions League – second qualifying (League Path),

Seeded:
FC Basel – Switzerland
Olympiakos Piraeus – Greece

Unseeded:
PSV Eindhoven – Netherlands
FC Viktoria Plzen – Czech Republic

Draw: Wednesday June 19th (tonight 8.00pm AEST)

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League – second qualifying round groupings (Champions Path),

Group 1 – seeded:
FC Copenhagen – Denmark
FC BATE Borisov – Belarus/SK Piast Gliwice – Poland
FC Astana – Kazakhstan/CFR Cluj – Romania
FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria/Ferencvaros – Hungary
FK Karabakh – Azerbaijan/FK Partizani Tirana – Albania

Group 1 – unseeded:
Maccabi Tel Aviv – Israel
Rosenborg BK – Norway/Linfield – Northern Ireland
Dundalk – Ireland/Riga FC – Latvia
F91 Dudelange – Luxembourg/Valletta – Malta
The New Saints – Wales/Lincoln Red Imps – Gibraltar/FC Santa Coloma – Andorra/SP Tre Penne – San Marino/FK Feronikeli – Kosovo

Group 2 – seeded:
Glasgow Celtic – Scotland/FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina
NK Dinamo Zagreb – Croatia
APOEL Nicosia – Cyprus
NK Maribor – Slovenia/Valur Reykjavik – Iceland
FK Red Star Belgrade – Serbia/FK Suduva Marijampole – Lithuania

Group 2 – unseeded:
FC Sheriff Tiraspol – Moldova/FC Saburtalo Tbilisi – Georgia
HJK Helsinki – Finland/HB Torshavn – Faroe Islands
FK Shkëndija Tetovo – Macedonia/JK Nomme Kalju – Estonia
SK Slovan Bratislava – Slovakia/FK Sutjeska Niksic – Montenegro
AIK Stockholm – Sweden/FC Ararat – Armenia

LFC.
LFC.
World Class
World Class (6.3K reputation)World Class (6.3K reputation)World Class (6.3K reputation)World Class (6.3K reputation)World Class (6.3K reputation)World Class (6.3K reputation)World Class (6.3K reputation)World Class (6.3K reputation)World Class (6.3K reputation)World Class (6.3K reputation)World Class (6.3K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 6.2K, Visits: 0
thanks for the updates.....

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League – second qualifying round draw result (Champions Path):
FC Astana – Kazakhstan/CFR Cluj – Romania v Maccabi Tel Aviv – Israel
FC BATE Borisov – Belarus/SK Piast Gliwice – Poland v Rosenborg BK – Norway/Linfield – Northern Ireland
The New Saints – Wales/Lincoln Red Imps – Gibraltar/FC Santa Coloma – Andorra/SP Tre Penne – San Marino/FK Feronikeli – Kosovo v FC Copenhagen – Denmark
FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria/Ferencvaros – Hungary v F91 Dudelange – Luxembourg/Valletta – Malta
Dundalk – Ireland/FK Riga – Latvia v FK Karabakh – Azerbaijan/FK Partizani Tirana – Albania
FC Sheriff Tiraspol – Moldova/FC Saburtalo Tbilisi – Georgia v NK Dinamo Zagreb – Croatia
Glasgow Celtic – Scotland/FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina v FK Shkëndija Tetovo – Macedonia/JK Nomme Kalju – Estonia
FK Red Star Belgrade – Serbia/FK Suduva Marijampole – Lithuania v HJK Helsinki – Finland/HB Torshavn – Faroe Islands
SK Slovan Bratislava – Slovakia/FK Sutjeska Niksic – Montenegro v APOEL Nicosia – Cyprus
NK Maribor – Slovenia/Valur Reykjavik – Iceland v AIK Stockholm – Sweden/FC Ararat – Armenia

UEFA Champions League – second qualifying round draw result (League Path):
FC Viktoria Plzen – Czech Republic v Olympiakos Piraeus – Greece
PSV Eindhoven – Netherlands v FC Basel – Switzerland

TravisJ
TravisJ
Under 7s
Under 7s (7 reputation)Under 7s (7 reputation)Under 7s (7 reputation)Under 7s (7 reputation)Under 7s (7 reputation)Under 7s (7 reputation)Under 7s (7 reputation)Under 7s (7 reputation)Under 7s (7 reputation)Under 7s (7 reputation)Under 7s (7 reputation)

Group: Forum Members
Posts: 7, Visits: 0
Thanks for information! 
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League preliminary round recap:
SP Tre Penne – San Marino 0 FC Santa Coloma – Andorra 1
FK Feronikeli – Kosovo 1 Lincoln Red Imps – Gibraltar 0
FK Feronikeli – Kosovo 2 FC Santa Coloma – Andorra 1

FK Feronikeli to play The New Saints in the first qualifying round.
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League first qualifying round 1st leg kickoff times,

Tuesday July 9th:
11.00pm FC Astana – Kazakhstan v CFR Cluj – Romania

Wednesday July 10th:
Midnight FC Ararat Armenia – Armenia v AIK Stockholm – Sweden
2.00am JK Nomme Kalju – Estonia v FK Shkendija Tetovo – Macedonia
2.00am HJK Helsinki – Finland v HB Torshavn – Faroe Islands
3.45am FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina v Glasgow Celtic – Scotland
4.00am FK Suduva – Lithuania v FK Red Star Belgrade – Serbia
4.00am F91 Dudelange – Luxembourg v Valletta – Malta
4.00am The New Saints – Wales v FK Feronikeli – Kosovo

Thursday July 11th:
1.30am FK Partizani Tirana – Albania v FK Karabakh – Azerbaijan
3.00am FC Sheriff Tiraspol – Moldova v FC Saburtalo Tbilisi – Georgia
3.00am FC BATE Borisov – Belarus v SK Piast Gliwice – Poland
4.00am Ferencvaros – Hungary v FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria
4.15am SK Slovan Bratislava – Slovakia v FK Sutjeska Niksic – Montenegro
4.45am Linfield – Northern Ireland v Rosenborg BK – Norway
4.45am Dundalk – Ireland v Riga FC – Latvia
6.00am Valur Reykjavik – Iceland v NK Maribor – Slovenia

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League first qualifying round 2nd leg kickoff times,

Wednesday July 17th:
1.00am FK Shkendija Tetovo – Macedonia v JK Nomme Kalju – Estonia
3.00am FC Saburtaolo Tbilisi – Georgia v FC Sheriff Tiraspol – Moldova
4.00am Valletta – Malta v F91 Dudelange – Luxembourg
4.00am HB Torshavn – Faroe Islands v HJK Helsinki – Finland
4.45am FK Red Star Belgrade – Serbia v FK Suduva – Lithuania

Thursday July 18th:
2.30am Riga FC – Latvia v Dundalk – Ireland
3.00am AIK Stockholm – Sweden v FC Ararat Armenia – Armenia
3.00am FK Karabakh – Azerbaijan v FK Partizani Tirana – Albania
3.00am Rosenborg BK – Norway v Linfield FC – Northern Ireland
3.30am FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria v Ferencvaros – Hungary
4.00am CFR Cluj – Romania v FC Astana – Kazakhstan
4.00am FK Feronikeli – Kosovo v The New Saints – Wales
4.00am SK Piast Gliwice – Poland v FC BATE Borisov – Belarus
4.15am FK Sutjeska Niksic – Montenegro v SK Slovan Bratislava – Slovakia
4.15am NK Maribor – Slovenia v Valur Reykjavik – Iceland
4.45am Glasgow Celtic – Scotland v FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina

Edited
Last Month by Brenton1986
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League first qualifying round 1st leg results:
JK Nomme Kalju – Estonia 0 FK Shkendija Tetovo – Macedonia 1
FK Suduva Marijampole – Lithuania 0 FK Red Star Belgrade – Serbia 0
FC Ararat Armenia – Armenia 2 AIK Stockholm – Sweden 1
FC Astana – Kazakhstan 1 CFR Cluj – Romania 0
FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina 1 Glasgow Celtic – Scotland 3
F91 Dudelange – Luxembourg 2 Valletta – Malta 2
The New Saints – Wales 2 FK Feronikeli – Kosovo 2
HJK Helsinki – Finland 3 HB Torshavn – Faroe Islands 0
Ferencváros – Hungary 2 FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria 1
FK Partizani Tirana – Albania 0 FK Karabakh – Azerbaijan 0
SK Slovan Bratislava – Slovakia 1 FK Sutjeska Niksic – Montenegro 1
FC Sheriff Tiraspol – Moldova 0 FC Saburtalo Tbilisi – Georgia 3
Linfield – Northern Ireland 0 Rosenborg BK – Norway 2
Valur Reykjavik – Iceland 0 NK Maribor – Slovenia 3
Dundalk – Ireland 0 Riga – Latvia 0
FC BATE Borisov – Belarus 1 SK Piast Gliwice – Poland 1

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League first qualifying round 2nd leg recap:
FK Shkendija Tetovo – Macedonia 1 JK Nomme Kalju – Estonia 2
(tied 2-2 on aggregate JK Nomme Kalju advance on away goals)

FK Red Star Belgrade – Serbia 2 FK Suduva Marijampole – Lithuania 1
(FK Red Star Belgrade advance 2-1 on aggregate)

FC Saburtalo Tbilisi – Georgia 1 FC Sheriff Tiraspol – Moldova 3
(FC Saburtalo Tbilisi advance 4-3 on aggregate)

Valletta – Malta 1 F91 Dudelange – Luxembourg 1
(tied 3-3 on aggregate Valletta advance on away goals)

FK Feronikeli – Kosovo 0 The New Saints – Wales 1
(The New Saints advance 3-2 on aggregate)

HB Torshavn – Faroe Islands 2 HJK Helsinki – Finland 2
(HJK Helsinki advance 5-2 on aggregate)

AIK Stockholm – Sweden 3 FC Ararat Armenia – Armenia 1
(AIK Stockholm advance 4-3 on aggregate)

CFR Cluj – Romania 3 FC Astana – Kazakhstan 1
(CFR Cluj advance 3-2 on aggregate)

FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria 2 Ferencvaros – Hungary 3
(Ferencvaros advance 5-3 on aggregate)

FK Karabakh – Azerbaijan 2 FK Partizani Tirana – Albania 0
(FK Karabakh advance 2-0 on aggregate)

FK Sutjeska Niksic – Montenegro 1 SK Slovan Bratislava – Slovakia 1
(tied 2-2 on aggregate FK Sutjeska Niksic advance 3-2 on penalties)

Glasgow Celtic – Scotland 2 FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina 1
(Glasgow Celtic advance 5-2 on aggregate)

Rosenborg BK – Norway 4 Linfield – Northern Ireland 0
(Rosenborg BK advance 6-0 on aggregate)

NK Maribor – Slovenia 2 Valur Reykjavik – Iceland 0
(NK Maribor advance 5-0 on aggregate)

Riga FC – Latvia 0 Dundalk – Ireland 0
(tied 0-0 on aggregate Dundalk advance 5-4 on penalties)

SK Piast Gliwice – Poland 1 FC BATE Borisov – Belarus 2
(FC BATE Borisov advance 3-2 on aggregate)

Edited
Last Month by Brenton1986
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
updated - UCL second qualifying round (Champions path):
CFR Cluj – Romania v Maccabi Tel Aviv – Israel
FC BATE Borisov – Belarus v Rosenborg BK – Norway
The New Saints – Wales v FC Copenhagen – Denmark
Ferencváros – Hungary v Valletta – Malta
Dundalk – Ireland v FK Karabakh – Azerbaijan
FC Saburtalo Tbilisi – Georgia v NK Dinamo Zagreb – Croatia
Glasgow Celtic – Scotland v JK Nomme Kalju – Estonia
FK Red Star Belgrade – Serbia v HJK Helsinki – Finland
FK Sutjeska Niksic – Montenegro v APOEL Nicosia – Cyprus
NK Maribor – Slovenia v AIK Stockholm – Sweden


Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League third qualifying round seedings (Champions Path),

Seeded:
Ajax Amsterdam – Netherlands
Glasgow Celtic – Scotland/JK Nomme Kalju – Estonia
FC Copenhagen – Denmark/The New Saints – Wales
NK Dinamo Zagreb – Croatia/FC Saburtalo Tbilisi – Georgia
FC BATE Borisov – Belarus/Rosenborg BK – Norway
APOEL Nicosia – Cyprus/FK Sutjeska Niksic – Montenegro

Unseeded:
PAOK Thesslaoniki – Greece
FK Karabakh – Azerbaijan/Dundalk – Ireland
NK Maribor – Slovenia/AIK Stockholm – Sweden
FK Red Star Belgrade – Serbia/HJK Helsinki – Finland
Maccabi Tel Aviv – Israel/CFR Cluj – Romania
Valletta – Malta/Ferencvaros – Hungary

UEFA Champions League third qualifying round seedings (League Path),

Seeded:
FC Porto – Portugal
FC Dinamo Kiev – Ukraine
FC Basel – Switzerland/PSV Eindhoven – Netherlands
Olympiakos Piraeus – Greece/FC Viktoria Plzen – Czech Republic

Unseeded:
Club Brugge – Belgium
FC Krasnodar – Russia
Istanbul Basaksehir – Turkey
LASK Linz – Austria

Third qualifying round draw: Monday July 22nd 8.00pm AEST live on UEFA website.

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League second qualifying round 1st leg kickoff times,

Wednesday July 24th:
3.00am FC Viktoria Plzen – Czech Republic v Olympiakos Piraeus – Greece
3.30am FC Saburtalo Tbilisi – Georgia v NK Dinamo Zagreb – Croatia
4.00am The New Saints – Wales v FC Copenhagen – Denmark
4.00am PSV Eindhoven – Netherlands v FC Basel – Switzerland
4.15am FK Sutjeska Niksic – Montenegro v APOEL Nicosia – Cyprus

Thursday July 25th:
3.00am FC BATE Borisov – Belarus v Rosenborg BK – Norway
4.00am CFR Cluj – Romania v Maccabi Tel Aviv – Israel
4.00am Ferencvaros – Hungary v Valletta – Malta
4.15am NK Maribor – Slovenia v AIK Stockholm – Sweden
4.45am Dundalk – Ireland v FK Karabakh – Azerbaijan
4.45am Glasgow Celtic – Scotland v JK Nomme Kalju – Estonia
4.45am FK Red Star Belgrade – Serbia v HJK Helsinki – Finland

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League second qualifying round 2nd leg kickoff times,

Wednesday July 31st:
2.00am JK Nomme Kalju – Estonia v Glasgow Celtic – Scotland
3.00am Maccabi Tel Aviv – Israel v CFR Cluj – Romania
3.00am APOEL Nicosia – Cyprus v FK Sutjeska Niksic – Montenegro
4.00am Valletta – Malta v Ferencvaros – Hungary
4.00am NK Dinamo Zagreb – Croatia v FC Saburtalo Tbilisi – Georgia
4.00am FC Basel – Switzerland v PSV Eindhoven – Netherlands
4.30am Olympiakos Piraeus – Greece v FC Viktoria Plzen – Czech Republic

Thursday August 1st:
2.00am HJK Helsinki – Finland v FK Red Star Belgrade – Serbia
3.00am Rosenborg – Norway v FC BATE Borisov – Belarus
3.00am FK Karabakh – Azerbaijan v Dundalk – Ireland
3.00am AIK Stockholm – Sweden v NK Maribor – Slovenia
3.45am FC Copenhagen – Denmark v The New Saints – Wales

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League third qualifying round draw result (Champions Path):
Maccabi Tel Aviv – Israel/CFR Cluj – Romania v Glasgow Celtic – Scotland/JK Nomme Kalju – Estonia
APOEL Nicosia – Cyprus/FK Sutjeska Niksic – Montenegro v FK Karabakh – Azerbaijan/Dundalk – Ireland
PAOK Thesslaoniki – Greece v Ajax Amsterdam – Netherlands
NK Dinamo Zagreb – Croatia/FC Saburtalo Tbilisi – Georgia v Valletta – Malta/Ferencvaros – Hungary
FK Red Star Belgrade – Serbia/HJK Helsinki – Finland v FC Copenhagen – Denmark/The New Saints – Wales
NK Maribor – Slovenia/AIK Stockholm – Sweden v FC BATE Borisov – Belarus/Rosenborg BK – Norway

UEFA Champions League third qualifying round draw result (League Path):
Istanbul Basaksehir – Turkey v Olympiakos Piraeus – Greece/FC Viktoria Plzen – Czech Republic
FC Krasnodar – Russia v FC Porto – Portugal
Club Brugge – Belgium v FC Dinamo Kiev – Ukraine
FC Basel – Switzerland/PSV Eindhoven – Netherlands v LASK Linz – Austria



Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League second qualifying round 1st leg results:
FC Viktoria Plzen – Czech Republic 0 Olympiakos Piraeus – Greece 0
FC Saburtalo Tbilisi – Georgia 0 NK Dinamo Zagreb – Croatia 2
The New Saints – Wales 0 FC Copenhagen – Denmark 2
PSV Eindhoven – Netherlands 3 FC Basel – Switzerland 2
FK Sutjeska Niksic – Montenegro 0 APOEL Nicosia – Cyprus 1
FC BATE Borisov – Belarus 2 Rosenborg BK – Norway 1
CFR Cluj – Romania 1 Maccabi Tel Aviv – Israel 0
Ferencvaros – Hungary 3 Valletta – Malta 1
NK Maribor – Slovenia 2 AIK Stockholm – Sweden 1
Dundalk – Ireland 1 FK Karabakh – Azerbaijan 1
Glasgow Celtic – Scotland 5 JK Nomme Kalju – Estonia 0
FK Red Star Belgrade – Serbia 2 HJK Helsinki – Finland 0


Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League second qualifying round 2nd leg recap:
Maccabi Tel Aviv – Israel 2 CFR Cluj – Romania 2
(CFR Cluj advance 3-2 on aggregate)

JK Nomme Kalju – Estonia 0 Glasgow Celtic – Scotland 2
(Glasgow Celtic advance 7-0 on aggregate)

APOEL Nicosia – Cyprus 3 FK Sutjeska Niksic – Montenegro 0
(APOEL Nicosia advance 4-0 on aggregate)

Valletta – Malta 1 Ferencvaros – Hungary 1
(Ferencvaros advance 4-2 on aggregate)

NK Dinamo Zagreb – Croatia 3 FC Saburtalo Tbilisi – Georgia 0
(NK Dinamo Zagreb advance 5-0 on aggregate)

FC Basel – Switzerland 2 PSV Eindhoven – Netherlands 1
(tied 4-4 on aggregate FC Basel advance on away goals)

Olympiakos Piraeus – Greece 4 FC Viktoria Plzen – Czech Republic 0
(Olympiakos Piraeus advance 4-0 on aggregate)

HJK Helsinki – Finland 2 FK Red Star Belgrade – Serbia 1
(FK Red Star Belgrade advance 3-2 on aggregate)

Rosenborg – Norway 2 FC BATE Borisov – Belarus 0
(Rosenborg BK advance 3-2 on aggregate)

FK Karabakh – Azerbaijan 3 Dundalk – Ireland 0
(FK Karabakh advance 4-1 on aggregate)

AIK Stockholm – Sweden 3 NK Maribor – Slovenia 2
(tied 4-4 on aggregate NK Maribor advance on away goals – after extra time)

FC Copenhagen – Denmark 1 The New Saints – Wales 0
(FC Copenhagen advance 3-0 on aggregate)

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League third qualifying round 1st leg kickoff times,

Wednesday August 7th:
3.00am APOEL Nicosia – Cyprus v FK Karabakh – Azerbaijan
3.00am PAOK Thessaloniki – Greece v Ajax Amsterdam – Netherlands
4.00am NK Dinamo Zagreb – Croatia v Ferencváros – Hungary
4.45am FK Red Star Belgrade – Serbia v FC Copenhagen – Denmark

Thursday August 8th:
3.00am FC Krasnodar – Russia v FC Porto – Portugal
3.45am Istanbul Basaksehir – Turkey v Olympiakos Piraeus – Greece
4.00am CFR Cluj – Romania v Glasgow Celtic – Scotland
4.00am FC Basel – Switzerland v LASK Linz – Austria
4.15am NK Maribor – Slovenia v Rosenborg BK – Norway
4.30am Club Brugge – Belgium v FC Dinamo Kiev – Ukraine

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League playoff round seedings (Champions Route),

Seeded teams:
Ajax Amsterdam – Netherlands/PAOK Thessaloniki – Greece
Glasgow Celtic – Scotland/CFR Cluj – Romania
FC Copenhagen – Denmark/FK Red Star Belgrade – Serbia
NK Dinamo Zagreb – Croatia/Ferencvaros – Hungary

Unseeded teams:
FC Young Boys – Switzerland
APOEL Nicosia – Cyprus/FK Karabakh – Azerbaijan
SK Slavia Prague – Czech Republic
NK Maribor – Slovenia/Rosenborg BK – Norway

UEFA Champions League playoff round seedings (League Route),

Seeded:
FC Porto – Portugal/FC Krasnodar – Russia
FC Dinamo Kiev – Ukraine/Club Brugge – Belgium

Unseeded teams:
FC Basel – Switzerland/LASK Linz – Austria
Olympiakos Piraeus – Greece/Istanbul Basaksehir – Turkey

Draw: Monday August 5th 8.00pm AEST (12.00pm CEST) live on UEFA website.

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League third qualifying round 2nd leg kickoff times,

Wednesday August 14th:
2.30am FK Karabakh – Azerbaijan v APOEL Nicosia – Cyprus
2.30am FC Dinamo Kiev – Ukraine v Club Brugge – Belgium
3.00am Rosenborg – Norway v NK Maribor – Slovenia
4.00am Ferencvaros – Hungary v NK Dinamo Zagreb – Croatia
4.00am FC Copenhagen – Denmark v FK Red Star Belgrade – Serbia
4.30am Ajax Amsterdam – Netherlands v PAOK Thesslaoniki – Greece
4.30am Olympiakos Piraeus – Greece v Istanbul Basaksehir – Turkey
4.30am LASK Linz – Austria v FC Basel – Switzerland
4.45am Glasgow Celtic – Scotland v CFR Cluj – Romania
5.00am FC Porto – Portugal v FC Krasnodar – Russia

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League playoff round draw result:
NK Dinamo Zagreb – Croatia/Ferencvaros – Hungary v NK Maribor – Slovenia/Rosenborg BK – Norway
Glasgow Celtic – Scotland/CFR Cluj – Romania v SK Slavia Prague – Czech Republic
FC Young Boys – Switzerland v FC Copenhagen – Denmark/FK Red Star Belgrade – Serbia
APOEL Nicosia – Cyprus/FK Karabakh – Azerbaijan v Ajax Amsterdam – Netherlands/PAOK Thessaloniki – Greece
FC Basel – Switzerland/LASK Linz – Austria v FC Dinamo Kiev – Ukraine/Club Brugge – Belgium
Olympiakos Piraeus – Greece/Istanbul Basaksehir – Turkey v FC Porto – Portugal/FC Krasnodar – Russia

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League third qualifying round 1st leg recap:
APOEL Nicosia – Cyprus 1 FK Karabakh – Azerbaijan 2
PAOK Thessaloniki – Greece 2 Ajax Amsterdam – Netherlands 2
NK Dinamo Zagreb – Croatia 1 Ferencváros – Hungary 1
FK Red Star Belgrade – Serbia 1 FC Copenhagen – Denmark 1
FC Krasnodar – Russia 0 FC Porto – Portugal 1
Istanbul Basaksehir – Turkey 0 Olympiakos Piraeus – Greece 1
CFR Cluj – Romania 1 Glasgow Celtic – Scotland 1
FC Basel – Switzerland 1 LASK Linz – Austria 2
NK Maribor – Slovenia 1 Rosenborg BK – Norway 3
Club Brugge – Belgium 1 FC Dinamo Kiev – Ukraine 0
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League third qualifying round 2nd leg recap:
FK Karabakh – Azerbaijan 0 APOEL Nicosia – Cyprus 2
(APOEL Nicosia advance 3-2 on aggregate)

FC Dinamo Kiev – Ukraine 3 Club Brugge – Belgium 3
(Club Brugge advance 4-3 on aggregate)

Rosenborg – Norway 3 NK Maribor – Slovenia 1
(Rosenborg advance 6-2 on aggregate)

Ferencvaros – Hungary 0 NK Dinamo Zagreb – Croatia 4
(NK Dinamo Zagreb advance 5-1 on aggregate)

FC Copenhagen – Denmark 1 FK Red Star Belgrade – Serbia 1
(tied 2-2 on aggregate FK Red Star Belgrade advance 7-6 on penalties)

Ajax Amsterdam – Netherlands 3 PAOK Thesslaoniki – Greece 2
(Ajax Amsterdam advance 5-4 on aggregate)

Olympiakos Piraeus – Greece 2 Istanbul Basaksehir – Turkey
(Olympiakos Piraeus advance 3-0 on aggregate)

LASK Linz – Austria 3 FC Basel – Switzerland 1
(LASK Linz advance 5-2 on aggregate)

Glasgow Celtic – Scotland 3 CFR Cluj – Romania 4
(CFR Cluj 5-4 on aggregate)

FC Porto – Portugal 2 FC Krasnodar – Russia 3
(tied 3-3 on aggregate FC Krasnodar advance on away goals)

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)Pro (3.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3K, Visits: 0
UEFA Champions League 4th qualifying round 1st leg kickoff times,

Wednesday August 21st – 5.00am AEST:
CFR Cluj – Romania v SK Slavia Prague – Czech Republic
APOEL Nicosia – Cyprus v Ajax Amsterdam – Netherlands
LASK Linz – Austria v Club Brugge – Belgium

Thursday August 22nd – 5.00am AEST:
NK Dinamo Zagreb – Croatia v Rosenborg – Norway
FC Young Boys – Switzerland v FK Red Star Belgrade – Serbia
Olympiakos Piraeus – Greece v FC Krasnodar – Russia

UEFA Champions League 4th qualifying round 2nd leg kickoff times,

Wednesday August 28th – 5.00am AEST:
Rosenborg – Norway v NK Dinamo Zagreb – Croatia
FK Red Star Belgrade – Serbia v FC Young Boys – Switzerland
FC Krasnodar – Russia v Olympiakos Piraeus – Greece

Thursday August 29th – 5.00am AEST:
SK Slavia Prague – Czech Republic v CFR Cluj – Romania
Ajax Amsterdam – Netherlands v APOEL Nicosia – Cyprus
Club Brugge – Belgium v LASK Linz – Austria

GO


Select a Forum....























Inside Sport


Search