Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UCL draw dates 2019/20 season, Preliminary Round draw: Tuesday June 11th First & Second Qualifying Round draw: Tuesday June 18th Third Qualifying Round draw: Monday July 22nd Fourth Qualifying Round draw: Monday August 5th Group Stage draw: Thursday August 29th Round of 16 draw: Monday December 16th Quarter Final/Semi Final/Final draw: Friday March 20th
|
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UCL calendar 2019/20 season, Preliminary Round: Tuesday June 25th & Friday June 28th First Qualifying Round: Tuesday July 9th/Wednesday July 10th & Tuesday July 16th/Wednesday July 17th Second Qualifying Round: Tuesday July 23rd/Wednesday July 24th & Tuesday July 30th/Wednesday July 31st Third Qualifying Round: Tuesday August 6th/Wednesday August 7th & Tuesday August 13th Fourth Qualifying Round: Tuesday August 20th/Wednesday August 21st & Tuesday August 27th/Wednesday August 28th Matchday 1: Tuesday September 17th & Wednesday September 18th Matchday 2: Tuesday October 1st & Wednesday October 2nd Matchday 3: Tuesday October 22nd & Wednesday October 23rd Matchday 4: Tuesday November 5th & Wednesday November 6th Matchday 5: Tuesday November 26th & Wednesday November 27th Matchday 6: Tuesday December 10th & Wednesday December 11th Round of 16 1st leg: Tuesday February 18th/Wednesday February 19th & Tuesday February 25th/Wednesday February 26th Round of 16 2nd leg: Tuesday March 10th/Wednesday March 11th & Tuesday March 17th/Wednesday March 18th Quarter Final: Tuesday April 7th/Wednesday April 8th & Tuesday April 14th/Wednesday April 15th Semi Final: Tuesday April 28th/Wednesday April 29th & Tuesday May 5th/Wednesday May 6th Final: Saturday May 30th (at Atatürk Olympic Stadium – Istanbul)
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League – preliminary round line up, Seeded : Lincoln Red Imps – Gibraltar FC Santa Coloma – Andorra Unseeded: SP Tre Penne – San Marino FK Feronikeli – Kosovo
|
|
|
LiliBrown
|
|
Group: Forum Members
Posts: 7,
Visits: 0
|
+xUEFA Champions League – preliminary round line up, Seeded : Lincoln Red Imps – Gibraltar FC Santa Coloma – Andorra Unseeded: SP Tre Penne – San Marino FK Feronikeli – Kosovo This is great. Thank you very much for the schedule. 'Cause I totally forgot about it. Now safely know the exact schedule on the website sports website https://fscore-bd.com/ . By the way, if anyone is interested, then on us I watch online broadcasts of matches for free.
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League – first qualifying round groupings (Champions Path), Group 1 – seeded: FC Astana – Kazakhstan FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria FK Red Star Belgrade – Serbia FK Shkëndija Tetovo – Macedonia AIK Stockholm – Sweden Group 1 – unseeded: FK Suduva Marijampole – Lithuania CFR Cluj – Romania Ferencvaros – Hungary JK Nomme Kalju – Estonia FC Ararat – Armenia Group 2 seeded: Glasgow Celtic – Scotland FK Karabakh – Azerbaijan FC Sheriff Tiraspol – Moldova F91 Dudelange – Luxembourg SK Slovan Bratislava – Slovakia Group 2 – unseeded: Valletta – Malta FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina FK Sutjeska Niksic – Montenegro FK Partizani Tirana – Albania FC Saburtalo Tbilisi – Georgia Group 3 – seeded: FC BATE Borisov – Belarus NK Maribor – Slovenia Rosenborg BK – Norway HJK Helsinki – Finland Dundalk – Ireland The New Saints – Wales Group 3 unseeded: Lincoln Red Imps – Gibraltar/FC Santa Coloma – Andorra/SP Tre Penne – San Marino/FK Feronikeli – Kosovo SK Piast Gliwice – Poland Valur Reykjavik – Iceland Linfield – Northern Ireland HB Torshavn – Faroe Islands Riga FC – Latvia Draw: Tuesday June 18th (tonight at 10.30pm AEST).
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League – first qualifying round draw result: JK Nomme Kalju – Estonia v FK Shkëndija Tetovo – Macedonia FK Suduva Marijampole – Lithuania v FK Red Star Belgrade – Serbia FC Ararat – Armenia v AIK Stockholm – Sweden FC Astana – Kazakhstan v CFR Cluj – Romania FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria v Ferencvaros – Hungary FK Partizani Tirana – Albania v FK Karabakh – Azerbaijan SK Slovan Bratislava – Slovakia v FK Sutjeska Niksic – Montenegro Glasgow Celtic – Scotland v FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina FC Sheriff Tiraspol – Moldova v FC Saburtalo Tbilisi – Georgia F91 Dudelange – Luxembourg v Valletta – Malta Linfield – Northern Ireland v Rosenborg BK – Norway Valur Reykjavik – Iceland v NK Maribor – Slovenia Dundalk – Ireland v Riga FC – Latvia The New Saints – Wales v Lincoln Red Imps – Gibraltar/FC Santa Coloma – Andorra/SP Tre Penne – San Marino/FK Feronikeli – Kosovo HJK Helsinki – Finland v HB Torshavn – Faroe Islands FC BATE Borisov – Belarus v SK Piast Gliwice – Poland
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League – second qualifying round (Champions Path), Seeded: Glasgow Celtic – Scotland/FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina FC Copenhagen – Denmark NK Dinamo Zagreb – Croatia FC BATE Borisov – Belarus/SK Piast Gliwice – Poland FC Astana – Kazakhstan/CFR Cluj – Romania FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria/Ferencvaros – Hungary APOEL Nicosia – Cyprus FK Karabakh – Azerbaijan/FK Partizani Tirana – Albania NK Maribor – Slovenia/Valur Reykjavik – Iceland FK Red Star Belgrade – Serbia/FK Suduva Marijampole – Lithuania Unseeded: Maccabi Tel Aviv – Israel FC Sheriff Tiraspol – Moldova/FC Saburtalo Tbilisi – Georgia Rosenborg BK – Norway/Linfield – Northern Ireland HJK Helsinki – Finland/HB Torshavn – Faroe Islands Dundalk – Ireland/Riga FC – Latvia F91 Dudelange – Luxembourg/Valletta – Malta FK Shkëndija Tetovo – Macedonia/JK Nomme Kalju – Estonia The New Saints – Wales/Lincoln Red Imps – Gibraltar/FC Santa Coloma – Andorra/SP Tre Penne – San Marino/FK Feronikeli – Kosovo SK Slovan Bratislava – Slovakia/FK Sutjeska Niksic – Montenegro AIK Stockholm – Sweden/FC Ararat – Armenia UEFA Champions League – second qualifying (League Path), Seeded: FC Basel – Switzerland Olympiakos Piraeus – Greece Unseeded: PSV Eindhoven – Netherlands FC Viktoria Plzen – Czech Republic Draw: Wednesday June 19th (tonight 8.00pm AEST)
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League – second qualifying round groupings (Champions Path), Group 1 – seeded: FC Copenhagen – Denmark FC BATE Borisov – Belarus/SK Piast Gliwice – Poland FC Astana – Kazakhstan/CFR Cluj – Romania FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria/Ferencvaros – Hungary FK Karabakh – Azerbaijan/FK Partizani Tirana – Albania Group 1 – unseeded: Maccabi Tel Aviv – Israel Rosenborg BK – Norway/Linfield – Northern Ireland Dundalk – Ireland/Riga FC – Latvia F91 Dudelange – Luxembourg/Valletta – Malta The New Saints – Wales/Lincoln Red Imps – Gibraltar/FC Santa Coloma – Andorra/SP Tre Penne – San Marino/FK Feronikeli – Kosovo Group 2 – seeded: Glasgow Celtic – Scotland/FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina NK Dinamo Zagreb – Croatia APOEL Nicosia – Cyprus NK Maribor – Slovenia/Valur Reykjavik – Iceland FK Red Star Belgrade – Serbia/FK Suduva Marijampole – Lithuania Group 2 – unseeded: FC Sheriff Tiraspol – Moldova/FC Saburtalo Tbilisi – Georgia HJK Helsinki – Finland/HB Torshavn – Faroe Islands FK Shkëndija Tetovo – Macedonia/JK Nomme Kalju – Estonia SK Slovan Bratislava – Slovakia/FK Sutjeska Niksic – Montenegro AIK Stockholm – Sweden/FC Ararat – Armenia
|
|
|
LFC.
|
|
Group: Forum Members
Posts: 12K,
Visits: 0
|
thanks for the updates.....
Love Football
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League – second qualifying round draw result (Champions Path): FC Astana – Kazakhstan/CFR Cluj – Romania v Maccabi Tel Aviv – Israel FC BATE Borisov – Belarus/SK Piast Gliwice – Poland v Rosenborg BK – Norway/Linfield – Northern Ireland The New Saints – Wales/Lincoln Red Imps – Gibraltar/FC Santa Coloma – Andorra/SP Tre Penne – San Marino/FK Feronikeli – Kosovo v FC Copenhagen – Denmark FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria/Ferencvaros – Hungary v F91 Dudelange – Luxembourg/Valletta – Malta Dundalk – Ireland/FK Riga – Latvia v FK Karabakh – Azerbaijan/FK Partizani Tirana – Albania FC Sheriff Tiraspol – Moldova/FC Saburtalo Tbilisi – Georgia v NK Dinamo Zagreb – Croatia Glasgow Celtic – Scotland/FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina v FK Shkëndija Tetovo – Macedonia/JK Nomme Kalju – Estonia FK Red Star Belgrade – Serbia/FK Suduva Marijampole – Lithuania v HJK Helsinki – Finland/HB Torshavn – Faroe Islands SK Slovan Bratislava – Slovakia/FK Sutjeska Niksic – Montenegro v APOEL Nicosia – Cyprus NK Maribor – Slovenia/Valur Reykjavik – Iceland v AIK Stockholm – Sweden/FC Ararat – Armenia UEFA Champions League – second qualifying round draw result (League Path): FC Viktoria Plzen – Czech Republic v Olympiakos Piraeus – Greece PSV Eindhoven – Netherlands v FC Basel – Switzerland
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League preliminary round recap: SP Tre Penne – San Marino 0 FC Santa Coloma – Andorra 1 FK Feronikeli – Kosovo 1 Lincoln Red Imps – Gibraltar 0 FK Feronikeli – Kosovo 2 FC Santa Coloma – Andorra 1
FK Feronikeli to play The New Saints in the first qualifying round.
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League first qualifying round 1st leg kickoff times, Tuesday July 9th: 11.00pm FC Astana – Kazakhstan v CFR Cluj – Romania
Wednesday July 10th: Midnight FC Ararat Armenia – Armenia v AIK Stockholm – Sweden 2.00am JK Nomme Kalju – Estonia v FK Shkendija Tetovo – Macedonia 2.00am HJK Helsinki – Finland v HB Torshavn – Faroe Islands 3.45am FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina v Glasgow Celtic – Scotland 4.00am FK Suduva – Lithuania v FK Red Star Belgrade – Serbia 4.00am F91 Dudelange – Luxembourg v Valletta – Malta 4.00am The New Saints – Wales v FK Feronikeli – Kosovo
Thursday July 11th: 1.30am FK Partizani Tirana – Albania v FK Karabakh – Azerbaijan 3.00am FC Sheriff Tiraspol – Moldova v FC Saburtalo Tbilisi – Georgia 3.00am FC BATE Borisov – Belarus v SK Piast Gliwice – Poland 4.00am Ferencvaros – Hungary v FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria 4.15am SK Slovan Bratislava – Slovakia v FK Sutjeska Niksic – Montenegro 4.45am Linfield – Northern Ireland v Rosenborg BK – Norway 4.45am Dundalk – Ireland v Riga FC – Latvia 6.00am Valur Reykjavik – Iceland v NK Maribor – Slovenia
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League first qualifying round 2nd leg kickoff times, Wednesday July 17th: 1.00am FK Shkendija Tetovo – Macedonia v JK Nomme Kalju – Estonia 3.00am FC Saburtaolo Tbilisi – Georgia v FC Sheriff Tiraspol – Moldova 4.00am Valletta – Malta v F91 Dudelange – Luxembourg 4.00am HB Torshavn – Faroe Islands v HJK Helsinki – Finland 4.45am FK Red Star Belgrade – Serbia v FK Suduva – Lithuania Thursday July 18th: 2.30am Riga FC – Latvia v Dundalk – Ireland 3.00am AIK Stockholm – Sweden v FC Ararat Armenia – Armenia 3.00am FK Karabakh – Azerbaijan v FK Partizani Tirana – Albania 3.00am Rosenborg BK – Norway v Linfield FC – Northern Ireland 3.30am FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria v Ferencvaros – Hungary 4.00am CFR Cluj – Romania v FC Astana – Kazakhstan 4.00am FK Feronikeli – Kosovo v The New Saints – Wales 4.00am SK Piast Gliwice – Poland v FC BATE Borisov – Belarus 4.15am FK Sutjeska Niksic – Montenegro v SK Slovan Bratislava – Slovakia 4.15am NK Maribor – Slovenia v Valur Reykjavik – Iceland 4.45am Glasgow Celtic – Scotland v FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League first qualifying round 1st leg results: JK Nomme Kalju – Estonia 0 FK Shkendija Tetovo – Macedonia 1 FK Suduva Marijampole – Lithuania 0 FK Red Star Belgrade – Serbia 0 FC Ararat Armenia – Armenia 2 AIK Stockholm – Sweden 1 FC Astana – Kazakhstan 1 CFR Cluj – Romania 0 FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina 1 Glasgow Celtic – Scotland 3 F91 Dudelange – Luxembourg 2 Valletta – Malta 2 The New Saints – Wales 2 FK Feronikeli – Kosovo 2 HJK Helsinki – Finland 3 HB Torshavn – Faroe Islands 0 Ferencváros – Hungary 2 FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria 1 FK Partizani Tirana – Albania 0 FK Karabakh – Azerbaijan 0 SK Slovan Bratislava – Slovakia 1 FK Sutjeska Niksic – Montenegro 1 FC Sheriff Tiraspol – Moldova 0 FC Saburtalo Tbilisi – Georgia 3 Linfield – Northern Ireland 0 Rosenborg BK – Norway 2 Valur Reykjavik – Iceland 0 NK Maribor – Slovenia 3 Dundalk – Ireland 0 Riga – Latvia 0 FC BATE Borisov – Belarus 1 SK Piast Gliwice – Poland 1
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League first qualifying round 2nd leg recap: FK Shkendija Tetovo – Macedonia 1 JK Nomme Kalju – Estonia 2 (tied 2-2 on aggregate JK Nomme Kalju advance on away goals) FK Red Star Belgrade – Serbia 2 FK Suduva Marijampole – Lithuania 1 (FK Red Star Belgrade advance 2-1 on aggregate) FC Saburtalo Tbilisi – Georgia 1 FC Sheriff Tiraspol – Moldova 3 (FC Saburtalo Tbilisi advance 4-3 on aggregate) Valletta – Malta 1 F91 Dudelange – Luxembourg 1 (tied 3-3 on aggregate Valletta advance on away goals) FK Feronikeli – Kosovo 0 The New Saints – Wales 1 (The New Saints advance 3-2 on aggregate) HB Torshavn – Faroe Islands 2 HJK Helsinki – Finland 2 (HJK Helsinki advance 5-2 on aggregate) AIK Stockholm – Sweden 3 FC Ararat Armenia – Armenia 1 (AIK Stockholm advance 4-3 on aggregate) CFR Cluj – Romania 3 FC Astana – Kazakhstan 1 (CFR Cluj advance 3-2 on aggregate) FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria 2 Ferencvaros – Hungary 3 (Ferencvaros advance 5-3 on aggregate) FK Karabakh – Azerbaijan 2 FK Partizani Tirana – Albania 0 (FK Karabakh advance 2-0 on aggregate) FK Sutjeska Niksic – Montenegro 1 SK Slovan Bratislava – Slovakia 1 (tied 2-2 on aggregate FK Sutjeska Niksic advance 3-2 on penalties) Glasgow Celtic – Scotland 2 FK Sarajevo – Bosnia Herzegovina 1 (Glasgow Celtic advance 5-2 on aggregate) Rosenborg BK – Norway 4 Linfield – Northern Ireland 0 (Rosenborg BK advance 6-0 on aggregate) NK Maribor – Slovenia 2 Valur Reykjavik – Iceland 0 (NK Maribor advance 5-0 on aggregate) Riga FC – Latvia 0 Dundalk – Ireland 0 (tied 0-0 on aggregate Dundalk advance 5-4 on penalties) SK Piast Gliwice – Poland 1 FC BATE Borisov – Belarus 2 (FC BATE Borisov advance 3-2 on aggregate)
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
updated - UCL second qualifying round (Champions path): CFR Cluj – Romania v Maccabi Tel Aviv – Israel FC BATE Borisov – Belarus v Rosenborg BK – Norway The New Saints – Wales v FC Copenhagen – Denmark Ferencváros – Hungary v Valletta – Malta Dundalk – Ireland v FK Karabakh – Azerbaijan FC Saburtalo Tbilisi – Georgia v NK Dinamo Zagreb – Croatia Glasgow Celtic – Scotland v JK Nomme Kalju – Estonia FK Red Star Belgrade – Serbia v HJK Helsinki – Finland FK Sutjeska Niksic – Montenegro v APOEL Nicosia – Cyprus NK Maribor – Slovenia v AIK Stockholm – Sweden
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League third qualifying round seedings (Champions Path), Seeded: Ajax Amsterdam – Netherlands Glasgow Celtic – Scotland/JK Nomme Kalju – Estonia FC Copenhagen – Denmark/The New Saints – Wales NK Dinamo Zagreb – Croatia/FC Saburtalo Tbilisi – Georgia FC BATE Borisov – Belarus/Rosenborg BK – Norway APOEL Nicosia – Cyprus/FK Sutjeska Niksic – Montenegro Unseeded: PAOK Thesslaoniki – Greece FK Karabakh – Azerbaijan/Dundalk – Ireland NK Maribor – Slovenia/AIK Stockholm – Sweden FK Red Star Belgrade – Serbia/HJK Helsinki – Finland Maccabi Tel Aviv – Israel/CFR Cluj – Romania Valletta – Malta/Ferencvaros – Hungary UEFA Champions League third qualifying round seedings (League Path), Seeded: FC Porto – Portugal FC Dinamo Kiev – Ukraine FC Basel – Switzerland/PSV Eindhoven – Netherlands Olympiakos Piraeus – Greece/FC Viktoria Plzen – Czech Republic Unseeded: Club Brugge – Belgium FC Krasnodar – Russia Istanbul Basaksehir – Turkey LASK Linz – Austria Third qualifying round draw: Monday July 22nd 8.00pm AEST live on UEFA website.
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League second qualifying round 1st leg kickoff times, Wednesday July 24th: 3.00am FC Viktoria Plzen – Czech Republic v Olympiakos Piraeus – Greece 3.30am FC Saburtalo Tbilisi – Georgia v NK Dinamo Zagreb – Croatia 4.00am The New Saints – Wales v FC Copenhagen – Denmark 4.00am PSV Eindhoven – Netherlands v FC Basel – Switzerland 4.15am FK Sutjeska Niksic – Montenegro v APOEL Nicosia – Cyprus Thursday July 25th: 3.00am FC BATE Borisov – Belarus v Rosenborg BK – Norway 4.00am CFR Cluj – Romania v Maccabi Tel Aviv – Israel 4.00am Ferencvaros – Hungary v Valletta – Malta 4.15am NK Maribor – Slovenia v AIK Stockholm – Sweden 4.45am Dundalk – Ireland v FK Karabakh – Azerbaijan 4.45am Glasgow Celtic – Scotland v JK Nomme Kalju – Estonia 4.45am FK Red Star Belgrade – Serbia v HJK Helsinki – Finland
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League second qualifying round 2nd leg kickoff times, Wednesday July 31st: 2.00am JK Nomme Kalju – Estonia v Glasgow Celtic – Scotland 3.00am Maccabi Tel Aviv – Israel v CFR Cluj – Romania 3.00am APOEL Nicosia – Cyprus v FK Sutjeska Niksic – Montenegro 4.00am Valletta – Malta v Ferencvaros – Hungary 4.00am NK Dinamo Zagreb – Croatia v FC Saburtalo Tbilisi – Georgia 4.00am FC Basel – Switzerland v PSV Eindhoven – Netherlands 4.30am Olympiakos Piraeus – Greece v FC Viktoria Plzen – Czech Republic Thursday August 1st: 2.00am HJK Helsinki – Finland v FK Red Star Belgrade – Serbia 3.00am Rosenborg – Norway v FC BATE Borisov – Belarus 3.00am FK Karabakh – Azerbaijan v Dundalk – Ireland 3.00am AIK Stockholm – Sweden v NK Maribor – Slovenia 3.45am FC Copenhagen – Denmark v The New Saints – Wales
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League third qualifying round draw result (Champions Path): Maccabi Tel Aviv – Israel/CFR Cluj – Romania v Glasgow Celtic – Scotland/JK Nomme Kalju – Estonia APOEL Nicosia – Cyprus/FK Sutjeska Niksic – Montenegro v FK Karabakh – Azerbaijan/Dundalk – Ireland PAOK Thesslaoniki – Greece v Ajax Amsterdam – Netherlands NK Dinamo Zagreb – Croatia/FC Saburtalo Tbilisi – Georgia v Valletta – Malta/Ferencvaros – Hungary FK Red Star Belgrade – Serbia/HJK Helsinki – Finland v FC Copenhagen – Denmark/The New Saints – Wales NK Maribor – Slovenia/AIK Stockholm – Sweden v FC BATE Borisov – Belarus/Rosenborg BK – Norway
UEFA Champions League third qualifying round draw result (League Path): Istanbul Basaksehir – Turkey v Olympiakos Piraeus – Greece/FC Viktoria Plzen – Czech Republic FC Krasnodar – Russia v FC Porto – Portugal Club Brugge – Belgium v FC Dinamo Kiev – Ukraine FC Basel – Switzerland/PSV Eindhoven – Netherlands v LASK Linz – Austria
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League second qualifying round 1st leg results: FC Viktoria Plzen – Czech Republic 0 Olympiakos Piraeus – Greece 0 FC Saburtalo Tbilisi – Georgia 0 NK Dinamo Zagreb – Croatia 2 The New Saints – Wales 0 FC Copenhagen – Denmark 2 PSV Eindhoven – Netherlands 3 FC Basel – Switzerland 2 FK Sutjeska Niksic – Montenegro 0 APOEL Nicosia – Cyprus 1 FC BATE Borisov – Belarus 2 Rosenborg BK – Norway 1 CFR Cluj – Romania 1 Maccabi Tel Aviv – Israel 0 Ferencvaros – Hungary 3 Valletta – Malta 1 NK Maribor – Slovenia 2 AIK Stockholm – Sweden 1 Dundalk – Ireland 1 FK Karabakh – Azerbaijan 1 Glasgow Celtic – Scotland 5 JK Nomme Kalju – Estonia 0 FK Red Star Belgrade – Serbia 2 HJK Helsinki – Finland 0
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League second qualifying round 2nd leg recap: Maccabi Tel Aviv – Israel 2 CFR Cluj – Romania 2 (CFR Cluj advance 3-2 on aggregate) JK Nomme Kalju – Estonia 0 Glasgow Celtic – Scotland 2 (Glasgow Celtic advance 7-0 on aggregate) APOEL Nicosia – Cyprus 3 FK Sutjeska Niksic – Montenegro 0 (APOEL Nicosia advance 4-0 on aggregate) Valletta – Malta 1 Ferencvaros – Hungary 1 (Ferencvaros advance 4-2 on aggregate) NK Dinamo Zagreb – Croatia 3 FC Saburtalo Tbilisi – Georgia 0 (NK Dinamo Zagreb advance 5-0 on aggregate) FC Basel – Switzerland 2 PSV Eindhoven – Netherlands 1 (tied 4-4 on aggregate FC Basel advance on away goals) Olympiakos Piraeus – Greece 4 FC Viktoria Plzen – Czech Republic 0 (Olympiakos Piraeus advance 4-0 on aggregate) HJK Helsinki – Finland 2 FK Red Star Belgrade – Serbia 1 (FK Red Star Belgrade advance 3-2 on aggregate) Rosenborg – Norway 2 FC BATE Borisov – Belarus 0 (Rosenborg BK advance 3-2 on aggregate) FK Karabakh – Azerbaijan 3 Dundalk – Ireland 0 (FK Karabakh advance 4-1 on aggregate) AIK Stockholm – Sweden 3 NK Maribor – Slovenia 2 (tied 4-4 on aggregate NK Maribor advance on away goals – after extra time) FC Copenhagen – Denmark 1 The New Saints – Wales 0 (FC Copenhagen advance 3-0 on aggregate)
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League third qualifying round 1st leg kickoff times, Wednesday August 7th: 3.00am APOEL Nicosia – Cyprus v FK Karabakh – Azerbaijan 3.00am PAOK Thessaloniki – Greece v Ajax Amsterdam – Netherlands 4.00am NK Dinamo Zagreb – Croatia v Ferencváros – Hungary 4.45am FK Red Star Belgrade – Serbia v FC Copenhagen – Denmark Thursday August 8th: 3.00am FC Krasnodar – Russia v FC Porto – Portugal 3.45am Istanbul Basaksehir – Turkey v Olympiakos Piraeus – Greece 4.00am CFR Cluj – Romania v Glasgow Celtic – Scotland 4.00am FC Basel – Switzerland v LASK Linz – Austria 4.15am NK Maribor – Slovenia v Rosenborg BK – Norway 4.30am Club Brugge – Belgium v FC Dinamo Kiev – Ukraine
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League playoff round seedings (Champions Route), Seeded teams: Ajax Amsterdam – Netherlands/PAOK Thessaloniki – Greece Glasgow Celtic – Scotland/CFR Cluj – Romania FC Copenhagen – Denmark/FK Red Star Belgrade – Serbia NK Dinamo Zagreb – Croatia/Ferencvaros – Hungary Unseeded teams: FC Young Boys – Switzerland APOEL Nicosia – Cyprus/FK Karabakh – Azerbaijan SK Slavia Prague – Czech Republic NK Maribor – Slovenia/Rosenborg BK – Norway UEFA Champions League playoff round seedings (League Route), Seeded: FC Porto – Portugal/FC Krasnodar – Russia FC Dinamo Kiev – Ukraine/Club Brugge – Belgium Unseeded teams: FC Basel – Switzerland/LASK Linz – Austria Olympiakos Piraeus – Greece/Istanbul Basaksehir – Turkey Draw: Monday August 5th 8.00pm AEST (12.00pm CEST) live on UEFA website.
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League third qualifying round 2nd leg kickoff times, Wednesday August 14th: 2.30am FK Karabakh – Azerbaijan v APOEL Nicosia – Cyprus 2.30am FC Dinamo Kiev – Ukraine v Club Brugge – Belgium 3.00am Rosenborg – Norway v NK Maribor – Slovenia 4.00am Ferencvaros – Hungary v NK Dinamo Zagreb – Croatia 4.00am FC Copenhagen – Denmark v FK Red Star Belgrade – Serbia 4.30am Ajax Amsterdam – Netherlands v PAOK Thesslaoniki – Greece 4.30am Olympiakos Piraeus – Greece v Istanbul Basaksehir – Turkey 4.30am LASK Linz – Austria v FC Basel – Switzerland 4.45am Glasgow Celtic – Scotland v CFR Cluj – Romania 5.00am FC Porto – Portugal v FC Krasnodar – Russia
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League playoff round draw result: NK Dinamo Zagreb – Croatia/Ferencvaros – Hungary v NK Maribor – Slovenia/Rosenborg BK – Norway Glasgow Celtic – Scotland/CFR Cluj – Romania v SK Slavia Prague – Czech Republic FC Young Boys – Switzerland v FC Copenhagen – Denmark/FK Red Star Belgrade – Serbia APOEL Nicosia – Cyprus/FK Karabakh – Azerbaijan v Ajax Amsterdam – Netherlands/PAOK Thessaloniki – Greece FC Basel – Switzerland/LASK Linz – Austria v FC Dinamo Kiev – Ukraine/Club Brugge – Belgium Olympiakos Piraeus – Greece/Istanbul Basaksehir – Turkey v FC Porto – Portugal/FC Krasnodar – Russia
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League third qualifying round 1st leg recap: APOEL Nicosia – Cyprus 1 FK Karabakh – Azerbaijan 2 PAOK Thessaloniki – Greece 2 Ajax Amsterdam – Netherlands 2 NK Dinamo Zagreb – Croatia 1 Ferencváros – Hungary 1 FK Red Star Belgrade – Serbia 1 FC Copenhagen – Denmark 1 FC Krasnodar – Russia 0 FC Porto – Portugal 1 Istanbul Basaksehir – Turkey 0 Olympiakos Piraeus – Greece 1 CFR Cluj – Romania 1 Glasgow Celtic – Scotland 1 FC Basel – Switzerland 1 LASK Linz – Austria 2 NK Maribor – Slovenia 1 Rosenborg BK – Norway 3 Club Brugge – Belgium 1 FC Dinamo Kiev – Ukraine 0
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League third qualifying round 2nd leg recap: FK Karabakh – Azerbaijan 0 APOEL Nicosia – Cyprus 2 (APOEL Nicosia advance 3-2 on aggregate) FC Dinamo Kiev – Ukraine 3 Club Brugge – Belgium 3 (Club Brugge advance 4-3 on aggregate) Rosenborg – Norway 3 NK Maribor – Slovenia 1 (Rosenborg advance 6-2 on aggregate) Ferencvaros – Hungary 0 NK Dinamo Zagreb – Croatia 4 (NK Dinamo Zagreb advance 5-1 on aggregate) FC Copenhagen – Denmark 1 FK Red Star Belgrade – Serbia 1 (tied 2-2 on aggregate FK Red Star Belgrade advance 7-6 on penalties) Ajax Amsterdam – Netherlands 3 PAOK Thesslaoniki – Greece 2 (Ajax Amsterdam advance 5-4 on aggregate) Olympiakos Piraeus – Greece 2 Istanbul Basaksehir – Turkey (Olympiakos Piraeus advance 3-0 on aggregate) LASK Linz – Austria 3 FC Basel – Switzerland 1 (LASK Linz advance 5-2 on aggregate) Glasgow Celtic – Scotland 3 CFR Cluj – Romania 4 (CFR Cluj 5-4 on aggregate) FC Porto – Portugal 2 FC Krasnodar – Russia 3 (tied 3-3 on aggregate FC Krasnodar advance on away goals)
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Champions League 4th qualifying round 1st leg kickoff times, Wednesday August 21st – 5.00am AEST: CFR Cluj – Romania v SK Slavia Prague – Czech Republic APOEL Nicosia – Cyprus v Ajax Amsterdam – Netherlands LASK Linz – Austria v Club Brugge – Belgium Thursday August 22nd – 5.00am AEST: NK Dinamo Zagreb – Croatia v Rosenborg – Norway FC Young Boys – Switzerland v FK Red Star Belgrade – Serbia Olympiakos Piraeus – Greece v FC Krasnodar – Russia UEFA Champions League 4th qualifying round 2nd leg kickoff times, Wednesday August 28th – 5.00am AEST: Rosenborg – Norway v NK Dinamo Zagreb – Croatia FK Red Star Belgrade – Serbia v FC Young Boys – Switzerland FC Krasnodar – Russia v Olympiakos Piraeus – Greece Thursday August 29th – 5.00am AEST: SK Slavia Prague – Czech Republic v CFR Cluj – Romania Ajax Amsterdam – Netherlands v APOEL Nicosia – Cyprus Club Brugge – Belgium v LASK Linz – Austria
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
1st leg - Wednesday recap: CFR Cluj – Romania 0 SK Slavia Prague – Czech Republic 1 APOEL Nicosia – Cyprus 0 Ajax Amsterdam – Netherlands 0 LASK Linz – Austria 0 Club Brugge – Belgium 1
|
|
|