https://www.uefa.com/uefaeuro-2020/news/0254-0d41684d1216-06773df7faed-1000--uefa-euro-2020-match-schedule-confirmed/ The Euro 2020 group match schedule is as follows noting 3pm CEST = 9pm Perth and 11pm in Sydney, 6pm CEST = midnight in Perth and 2am next day in Sydney and 9pm CEST = 3am next day in Perth and 5am next day in Sydney.
EURO 2020 MATCH SCHEDULE All kick-off times CESTGROUP STAGE
Friday 12 June Group A: Turkey v Italy (21:00, Rome)
Saturday 13 June Group A: Wales v Switzerland (15:00, Baku)
Group B: Denmark v Finland (18:00, Copenhagen)
Group B: Belgium v Russia (21:00, St Petersburg)
Sunday 14 June Group D: England v Croatia (15:00 Wembley)
Group C: Austria v Play-off winner D or A (18:00, Bucharest)
Group C: Netherlands v Ukraine (21:00, Amsterdam)
Monday 15 June Group D: Play-off winner C v Czech Republic (15:00, Glasgow)
Group E: Poland v Play-off winner B (18:00, Dublin)
Group E: Spain v Sweden (21:00, Bilbao)
Tuesday 16 June Group F: Play-off winner A or D v Portugal (18:00, Budapest)
Group F: France v Germany (21:00, Munich)
Wednesday 17 June Group B: Finland v Russia (15:00, St Petersburg)
Group A: Turkey v Wales (18:00, Baku)
Group A: Italy v Switzerland (21:00, Rome)
Thursday 18 June Group C: Ukraine v Play-off winner D or A (15:00, Bucharest)
Group B: Denmark v Belgium (18:00, Copenhagen)
Group C: Netherlands v Austria (21:00, Amsterdam)
Friday 19 June Group E: Sweden v Play-off winner B (15:00, Dublin)
Group D: Croatia v Czech Republic (18:00, Glasgow)
Group D: England v Play-off winner C (21:00, London)
Saturday 20 June Group F: Play-off winner A or D v France (15:00, Budapest)
Group F: Portugal v Germany (18:00, Munich)
Group E: Spain v Poland (21:00, Bilbao)
Sunday 21 June Group A * 2 : Italy v Wales (18:00, Rome), Switzerland v Turkey (18:00, Baku)
Monday 22 June Group C * 2 : Play-off winner D or A v Netherlands (18:00, Amsterdam), Ukraine v Austria (18:00, Bucharest)
Group B * 2 : Russia v Denmark (21:00, Copenhagen), Finland v Belgium (21:00, St Petersburg)
Tuesday 23 June Group D * 2 : Czech Republic v England (21:00, London), Croatia v Play-off winner C (21:00, Glasgow)
Wednesday 24 June Group E * 2 : Play-off winner B v Spain (18:00, Bilbao), Sweden v Poland (18:00, Dublin)
Group F * 2 : Germany v Play-off winner A or D (21:00, Munich), Portugal v France (21:00, Budapest)