Australia Cup qualifying update – Wednesday June 1st,
ACT round 7 start time,
Saturday June 4th 5.00pm Monaro Panthers v West Canberra Wanderers at Deakin Stadium
Australia Cup – New South Wales round 7 line up,
Bonnyrigg White Eagles
Hakoah Sydney City
North West Sydney Spirit
Northern Tigers
St George City
Sydney United/Hurstville
Wollongong United
Wollongong Wolves
Draw: Friday 1.30pm AEST.
Northern NSW round 6 start times,
Saturday June 11th – 2.00pm:
Maitland v Weston Workers Bears at Cooks Square Park
Newcastle Olympic v Lake Macquarie City at Darling Street Oval
Coffs City United FC v Broadmeadow Magic at Forsyth Park
Cooks Hill United v Coffs Coast Tigers at Fearnley Dawes Athletics Field
Northern NSW round 7,
Cooks Hill United/Coffs Coast Tigers v Newcastle Olympic/Lake Macquarie City at Fearnley Dawes Athletics Field or Polwarth Drive
Maitland/Weston Workers Bears v Coffs City United FC/Broadmeadow Magic at Cooks Square Park or Rockwell Automation Park
Ties scheduled Monday June 13th/Tuesday June 14th/Wednesday June 15th.
Northern Territory round 7 start time,
Tuesday June 14th 7.45pm Mindil Aces v Casuarina/Verdi at Darwin Football Stadium
Queensland – South East round 6 line up,
Brisbane City
Broadbeach United
Gold Coast United
Lions FC
Logan Lightning
Moreton Bay United
Olympic
Peninsula Power
Rochedale Rovers
Southside Eagles
Sunshine Coast Fire
Sunshine Coast Wanderers
Queensland – regional QLD round 6 recap,
MA Olympic 3 Edge Hill United 4
Magpies Crusaders United v Across The Waves – Saturday June 4th 7.00pm
Queensland – regional QLD round 7,
Edge Hill United v Magpies Crusaders United/Across The Waves
South Australia round 7 line up:
Adelaide City
Eastern United
Modbury Jets
Vipers
Draw: Friday time not announced yet.
Tasmania round 7 start time,
Monday June 13th:
2.15pm Devonport Strikers v South Hobart at Lightwood Park
Victoria round 7 start times,
Tuesday June 7th:
7.30pm Melbourne Knights v Oakleigh Cannons at Knights Stadium
8.00pm Green Gully Cavaliers v Whittlesea United at Green Gully Reserve
Wednesday June 8th:
7.30pm Dandenong Thunder v Heidelberg United at George Andrews Reserve
Tuesday June 14th:
7.30pm Bentleigh Greens v Banyule City at Kingston Heath Soccer Complex
7.30pm Brimbank Stallions v Avondale FC at City Vista Recreation Reserve
Western Australia round 6 draw result,
Sorrento v Murdoch University Melville
Cockburn City v Stirling Macedonia
Inglewood United v Armadale
Bayswater City v Western Knights
Ties scheduled Tuesday June 7th/Wednesday June 8th.
Western Australia round 7 draw result,
Sorrento/Murdoch University Melville v Cockburn City/Stirling Macedonia
Inglewood United/Armadale v Bayswater City/Western Knights
Ties scheduled Tuesday June 21st/Wednesday June 22nd.