Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
Draw dates – UEL 2022/23 season, Third qualifying round: Monday July 18th 2022 9.00pm AEST Playoff round: Tuesday August 2nd 2022 9.00pm AEST Group stage: Friday August 26th 2022 9.00pm AEST Preliminary knockout round: Monday November 7th 2022 11.00pm AEDT Round of 16: Friday February 24th 2023 11.00pm AEDT Quarter Finals/Semi Finals/Final: Friday March 17th 2023 11.00pm AEDT
|
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
Match schedule – UEL 2022/23 season, Third qualifying round: August 4th 2022 and August 11th 2022 Playoff round: August 18th 2022 and August 25th 2022 Group Stage MD 1: September 8th 2022* Group Stage MD 2: September 15th 2022* Group Stage MD 3: October 6th 2022* Group Stage MD 4: October 13th 2022* Group Stage MD 5: October 27th 2022* Group Stage MD 6: November 3rd 2022* Preliminary knockout round 1st leg: February 16th 2023 Preliminary knockout round 2nd leg: February 23rd 2023 Round of 16 1st leg: March 9th 2023 Round of 16 2nd leg: March 16th 2023 Quarter Finals 1st leg: April 13th 2023 Quarter Finals 2nd leg: April 20th 2023 Semi Finals 1st leg: May 11th 2023 Semi Finals 2nd leg: May 18th 2023 Final: Wednesday May 31st 2023 at Puskas Arena – Budapest *group stage is condensed due to World Cup held in Qatar.
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League third qualifying round (Champions Path) line up, Ferencváros – Hungary/SK Slovan Bratislava – Slovakia NK Dinamo Zagreb – Croatia/FK Shkupi – North Macedonia FK Karabakh – Azerbaijan/FC Zurich – Switzerland FC Viktoria Plzen – Czech Republic/HJK Helsinki – Finland FK Bodo Glimt – Norway/Linfield – Northern Ireland Malmo FF – Sweden/FK Zalgiris Vilnius – Lithuania FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria/Shamrock Rovers – Ireland FC Sheriff Tiraspol – Moldova/NK Maribor – Slovenia Olympiakos Piraeus – Greece/Maccabi Haifa – Israel F91 Dudelange – Luxembourg/FC Pyunik Yerevan – Armenia UEFA Europa League third qualifying round (Main Path) line up, Seeded: FK Partizan Belgrade – Serbia FC Slovacko – Czech Republic Unseeded: FC Midtjylland – Denmark/AEK Larnaca – Cyprus FC Dinamo Kiev – Ukraine/Fenerbahce – Turkey Draw: Monday July 18th 9.00pm AEST.
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League third qualifying round (Champions Path) draw result: Malmo FF – Sweden/FK Zalgiris Vilnius – Lithuania v F91 Dudelange – Luxembourg/FC Pyunik Yerevan – Armenia FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria/Shamrock Rovers – Ireland v NK Dinamo Zagreb – Croatia/FK Shkupi – North Macedonia FK Bodo Glimt – Norway/Linfield – Northern Ireland v FK Karabakh – Azerbaijan/FC Zurich – Switzerland Olympiakos Piraeus – Greece/Maccabi Haifa – Israel v Ferencváros – Hungary/SK Slovan Bratislava – Slovakia FC Sheriff Tiraspol – Moldova/NK Maribor – Slovenia v FC Viktoria Plzen – Czech Republic/HJK Helsinki – Finland UEFA Europa League third qualifying round (Main Path) draw result: FC Midtjylland – Denmark/AEK Larnaca – Cyprus v FK Partizan Belgrade – Serbia FC Dinamo Kiev – Ukraine/Fenerbahce – Turkey v FC Slovacko – Czech Republic Ties to take place Thursday August 4th and Thursday August 11th.
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League playoff round line up, Priority 1: AA Gent – Belgium FK Austria Vienna – Austria Hearts – Scotland Sivasspor – Turkey FC Dnipro Dnipropetrovsk – Ukraine Silkeborg IF – Denmark Priority 2: Maccabi Haifa – Israel/Apollon Limassol – Cyprus FK Karabakh – Azerbaijan/Ferencváros – Hungary FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria/NK Dinamo Zagreb – Croatia FC Sheriff Tiraspol – Moldova/FC Viktoria Plzen – Czech Republic FK Bodo Glimt – Norway/FK Zalgiris Vilnius – Lithuania FK Red Star Belgrade – Serbia/FC Pyunik Yerevan – Armenia Priority 3: Malmo FF – Sweden/F91 Dudelange – Luxembourg Shamrock Rovers – Ireland/FK Shkupi – North Macedonia Linfield – Northern Ireland/FC Zurich – Switzerland Olympiakos Piraeus – Greece/SK Slovan Bratislava – Slovakia NK Maribor – Slovenia/HJK Helsinki – Finland Priority 4: Omonia Nicosia – Cyprus AEK Larnaca – Cyprus/FK Partizan Belgrade – Serbia Fenerbahce – Turkey/FC Slovacko – Czech Republic The procedure of the draw will be as follows, 1. Three teams from Pot 1 (Priority 1) will be paired with the three teams in Pot 4 (Priority 4). 2. The three remaining Pot 1 (Priority 1) teams are then paired with teams from Pot 3 (Priority 3). 3. The two remaining Pot 3 (Priority 3) teams are then paired with teams from Pot 2 (Priority 2). 4. The four remaining Pot 2 (Priority 2) balls are then drawn one after another to complete the ninth and tenth pairings (open draw). Due to the rebalancing of this year's access list (which led to only two teams qualifying from the Europa League third qualifying round (Main path) and seven teams instead of the six foreseen by the regulations directly qualified for the Europa League play-offs), in compliance with the decision of the Club Competitions Committee, the seventh team directly qualified for the play-offs (i.e. the domestic cup winners of the 15th-ranked member association) remain priority 4, as originally foreseen. Draw: Tuesday August 2nd 9.00pm AEST
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League third qualifying round 1st leg kickoff times, Friday August 5th: 2.00am AEST AEK Larnaca – Cyprus v FK Partizan Belgrade – Serbia 3.00am AEST Malmo FF – Sweden v F91 Dudelange – Luxembourg 3.00am AEST Fenerbahce – Turkey v FC Slovacko – Czech Republic 4.15am AEST NK Maribor – Slovenia v HJK Helsinki – Finland 4.45am AEST Linfield – Northern Ireland v FC Zurich – Switzerland 5.00am AEST Shamrock Rovers – Ireland v FK Shkupi – North Macedonia 5.00am AEST Olympiakos Piraeus – Greece v SK Slovan Bratislava – Slovakia
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League third qualifying round 2nd leg kickoff times, Wednesday August 10th: 5.00am AEST FK Shkupi – North Macedonia v Shamrock Rovers – Ireland Friday August 12th: 2.00am AEST HJK Helsinki – Finland v NK Maribor – Slovenia 3.00am AEST FC Zurich – Switzerland v Linfield – Northern Ireland 3.00am AEST FC Slovacko – Czech Republic v Fenerbahce – Turkey 4.00am AEST F91 Dudelange – Luxembourg v Malmo FF – Sweden 4.30am AEST SK Slovan Bratislava – Slovakia v Olympiakos Piraeus – Greece 5.00am AEST FK Partizan Belgrade – Serbia v AEK Larnaca – Cyprus
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League playoff round draw result: FC Dnipro Dnipropetrovsk – Ukraine v AEK Larnaca – Cyprus/FK Partizan Belgrade – Serbia AA Gent – Belgium v Omonia Nicosia – Cyprus FK Austria Vienna – Austria v Fenerbahce – Turkey/FC Slovacko – Czech Republic Linfield – Northern Ireland/FC Zurich – Switzerland v Hearts – Scotland NK Maribor – Slovenia/HJK Helsinki – Finland v Silkeborg IF – Denmark Malmo FF – Sweden/F91 Dudelange – Luxembourg v Sivasspor – Turkey FK Karabakh – Azerbaijan/Ferencváros – Hungary v Shamrock Rovers – Ireland/FK Shkupi – North Macedonia Maccabi Haifa – Israel/Apollon Limassol – Cyprus v Olympiakos Piraeus – Greece/SK Slovan Bratislava – Slovakia FK Red Star Belgrade – Serbia/FC Pyunik Yerevan – Armenia v FC Sheriff Tiraspol – Moldova/FC Viktoria Plzen – Czech Republic FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria/NK Dinamo Zagreb – Croatia v FK Bodo Glimt – Norway/FK Zalgiris Vilnius – Lithuania Ties to take Thursday August 18th and Thursday August 25th. 10 winners advance to UEFA Europa League group stage 10 losers advance to UEFA Europa Conference League group stage
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League third qualifying round 1st leg recap, AEK Larnaca – Cyprus 2 FK Partizan Belgrade – Serbia 1 Malmo FF – Sweden 3 F91 Dudelange – Luxembourg 0 Fenerbahce – Turkey 3 FC Slovacko – Czech Republic 0 NK Maribor – Slovenia 0 HJK Helsinki – Finland 2 Linfield – Northern Ireland 0 FC Zurich – Switzerland 2 Shamrock Rovers – Ireland 3 FK Shkupi – North Macedonia 1 Olympiakos Piraeus – Greece 1 SK Slovan Bratislava – Slovakia 1
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League third qualifying round 2nd leg recap, FK Shkupi – North Macedonia 1 Shamrock Rovers – Ireland 2 (Shamrock Rovers advance 5-2 on aggregate) HJK Helsinki – Finland 1 NK Maribor – Slovenia 0 (HJK Helsinki advance 3-0 on aggregate) FC Zurich – Switzerland 3 Linfield – Northern Ireland 0 (FC Zurich advance 5-0 on aggregate) FC Slovacko – Czech Republic 1 Fenerbahce – Turkey 1 (Fenerbahce advance 4-1 on aggregate) F91 Dudelange – Luxembourg 2 Malmo FF – Sweden 2 (Malmo advance 5-2 on aggregate) SK Slovan Bratislava – Slovakia 2 Olympiakos Piraeus – Greece 2* (tied 3-3 on aggregate Olympiakos Piraeus advance 4-3 on penalties) FK Partizan Belgrade – Serbia 2 AEK Larnaca – Cyprus 2 (AEK Larnaca advance 4-3 on aggregate) *After Extra Time
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League playoff round 1st leg kickoff times, Friday August 19th: 2.30am AEST Ferencváros – Hungary v Shamrock Rovers – Ireland 3.00am AEST FC Zurich – Switzerland v Hearts – Scotland 3.00am AEST Malmo FF – Sweden v Sivasspor – Turkey 3.00am AEST Apollon Limassol – Cyprus v Olympiakos Piraeus – Greece 3.00am AEST FC Pyunik Yerevan – Armenia v FC Sheriff Tiraspol – Moldova 3.45am AEST FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria v FK Zalgiris Vilnius – Lithuania 4.00am AEST FC Dnipro Dnipropetrovsk – Ukraine v AEK Larnaca – Cyprus 4.00am AEST HJK Helsinki – Finland v Silkeborg IF – Denmark 4.30am AEST AA Gent – Belgium v Omonia Nicosia – Cyprus 5.00am AEST FK Austria Vienna – Austria v Fenerbahce – Turkey
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League playoff round 2nd leg kickoff times, Friday August 26th: 2.00am AEST AEK Larnaca – Cyprus v FC Dnipro Dnipropetrovsk – Ukraine 2.00am AEST FK Zalgiris Vilnius – Lithuania v FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria 2.30am AEST Silkeborg IF – Denmark v HJK Helsinki – Finland 3.00am AEST Omonia Nicosia – Cyprus v AA Gent – Belgium 3.00am AEST Fenerbahce – Turkey v FK Austria Vienna – Austria 3.00am AEST Sivasspor – Turkey v Malmo FF – Sweden 3.00am AEST FC Sheriff Tiraspol – Moldova v FC Pyunik Yerevan – Armenia 5.00am AEST Hearts – Scotland v FC Zurich – Switzerland 5.00am AEST Shamrock Rovers – Ireland v Ferencváros – Hungary 5.00am AEST Olympiakos Piraeus – Greece v Apollon Limassol – Cyprus
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League playoff round 1st leg recap: Ferencváros – Hungary 4 Shamrock Rovers – Ireland 0 FC Zurich – Switzerland 2 Hearts – Scotland 1 Malmo FF – Sweden 3 Sivasspor – Turkey 1 Apollon Limassol – Cyprus 1 Olympiakos Piraeus – Greece 1 FC Pyunik Yerevan – Armenia 0 FC Sheriff Tiraspol – Moldova 0 FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria 1 FK Zalgiris Vilnius – Lithuania 0 FC Dnipro Dnipropetrovsk – Ukraine 1 AEK Larnaca – Cyprus 2 HJK Helsinki – Finland 1 Silkeborg IF – Denmark 0 AA Gent – Belgium 0 Omonia Nicosia – Cyprus 2 FK Austria Vienna – Austria 0 Fenerbahce – Turkey 2 Return legs to be played next week.
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League playoff round 2nd leg recap, AEK Larnaca – Cyprus 3 FC Dnipro Dnipropetrovsk – Ukraine 0 (AEK Larnaca advance 5-1 on aggregate) FK Zalgiris Vilnius – Lithuania 3 FC Ludogorets Razgrad – Bulgaria 3* (FC Ludogorets Razgrad advance 4-3 on aggregate) Silkeborg IF – Denmark 1 HJK Helsinki – Finland 1 (HJK Helsinki advance 2-1 on aggregate) Omonia Nicosia – Cyprus 2 AA Gent – Belgium 0 (Omonia Nicosia advance 4-0 on aggregate) Fenerbahce – Turkey 4 FK Austria Vienna – Austria 1 (Fenerbahce advance 6-1 on aggregate) Sivasspor – Turkey 0 Malmo FF – Sweden 2 (Malmo FF advance 5-1 on aggregate) FC Sheriff Tiraspol – Moldova 0 FC Pyunik Yerevan – Armenia 0 (tied 0-0 on aggregate FC Sheriff Tiraspol advance 3-2 on penalties) Hearts – Scotland 0 FC Zurich – Switzerland 1 (FC Zurich advance 3-1 on aggregate) Shamrock Rovers – Ireland 1 Ferencváros – Hungary 0 (Ferencvaros advance 4-1 on aggregate) Olympiakos Piraeus – Greece 1 Apollon Limassol – Cyprus 1* (tied 2-2 on aggregate Olympiakos Piraeus advance 3-1 on penalties)
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League group stage pots, Pot 1: Manchester United AS Roma Arsenal SS Lazio Sporting Braga FK Red Star Belgrade FC Dinamo Kiev Olympiakos Piraeus Pot 2: Feyenoord Rotterdam PSV Eindhoven Stade Rennes AS Monaco Real Sociedad FK Karabakh Malmo FF FC Ludogorets Razgrad Pot 3: FC Sheriff Tiraspol Real Betis FC Midtjylland FK Bodo Glimt Ferencvaros FC Union Berlin SC Freiburg Fenerbahce Pot 4: FC Nantes HJK Helsinki SK Sturm Graz AEK Larnaca Omonia Nicosia FC Zurich Union St Gilloise Trabzonspor
draw: tonight 9.00pm AEST live on Stan Sport and UEFA website.
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
confirmed TV pairings - UEL group stage, AS Roma and SS Lazio Manchester United and Arsenal FK Red Star Belgrade and FK Partizan Belgrade (UECL) FC Dinamo Kiev and FC Dnipro Dnipropetrovsk (UECL) Feyenoord Rotterdam and PSV Eindhoven Stade Rennes and AS Monaco Real Sociedad and Real Betis Malmo FF and Djurgardens IF (UECL) FC Midtjjylland and Silkeborg (UECL) FK Bodo Glimt and FK Molde (UECL) FC Union Berlin and SC Freiburg Fenerbahce and Trabzonspor Nantes and Nice (UECL) SK Sturm Graz and FK Austria Vienna (UECL) AEK Larnaca and Omonia Nicosia FC Zurich and FC Basel (UECL)
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League group stage draw result, Group A: Arsenal, PSV Eindhoven, FK Bodo Glimt, FC Zurich Group B: FC Dinamo Kiev, Stade Rennes, Fenerbahce, AEK Larnaca Group C: AS Roma, FC Ludogorets Razgrad, Real Betis, HJK Helsinki Group D: Sporting Braga, Malmo FF, FC Union Berlin, Union St Gilloise Group E: Manchester United, Real Sociedad, FC Sheriff Tiraspol, Omonia Nicosia Group F: SS Lazio, Feyenoord Rotterdam, FC Midtjylland, SK Sturm Graz Group G: Olympiakos Piraeus, FK Karabakh, SC Freiburg, FC Nantes Group H: FK Red Star Belgrade, AS Monaco, Ferencvaros, Trabzonspor
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
Matchday 1 fixtures Friday September 9th: 2.45am FC Zurich v Arsenal 2.45am PSV Eindhoven v FK Bodo Glimt 2.45am AEK Larnaca v Stade Rennes 2.45am Fenerbahce v FC Dinamo Kiev 2.45am FC Ludogorets Razgrad v AS Roma 2.45am HJK Helsinki v Real Betis 2.45am Malmo FF v Sporting Braga 2.45am FC Union Berlin v Union St Gilloise 5.00am Manchester United v Real Sociedad 5.00am Omonia Nicosia v FC Sheriff Tiraspol 5.00am SS Lazio v Feyenoord Rotterdam 5.00am SK Sturm Graz v FC Midtjylland 5.00am SC Freiburg v FK Karabakh 5.00am Nantes v Olympiakos Piraeus 5.00am FK Red Star Belgrade v AS Monaco 5.00am Ferencvaros v Trabzonspor
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
Matchday 2 fixtures Friday September 16th: 2.45am Real Sociedad v Omonia Nicosia 2.45am FC Sheriff Tiraspol v Manchester United 2.45am FC Midtjylland v SS Lazio 2.45am Feyenoord Rotterdam v SK Sturm Graz 2.45am Olympiakos Piraeus v SC Freiburg 2.45am FK Karabakh v Nantes 2.45am Trabzonspor v FK Red Star Belgrade 2.45am AS Monaco v Ferencvaros 5.00am Arsenal v PSV Eindhoven 5.00am FK Bodo Glimt v FC Zurich 5.00am FC Dinamo Kiev v AEK Larnaca 5.00am Stade Rennes v Fenerbahce 5.00am Real Betis v FC Ludogorets Razgrad 5.00am AS Roma v HJK Helsinki 5.00am Union St Gilloise v Malmo FF 5.00am Sporting Braga v FC Union Berlin
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
Matchday 3 fixtures Friday October 7th: 3.45am FC Zurich v PSV Eindhoven 3.45am HJK Helsinki v FC Ludogorets Razgrad 3.45am Malmo FF v FC Union Berlin 3.45am FC Sheriff Tiraspol v Real Sociedad 3.45am Omonia Nicosia v Manchester United 3.45am SK Sturm Graz v SS Lazio 3.45am FK Red Star Belgrade v Ferencvaros 3.45am AS Monaco v Trabzonspor 6.00am Arsenal v FK Bodo Glimt 6.00am Stade Rennes v FC Dinamo Kiev 6.00am Fenerbahce v AEK Larnaca 6.00am AS Roma v Real Betis 6.00am Sporting Braga v Union St Gilloise 6.00am FC Midtjylland v Feyenoord Rotterdam 6.00am SC Freiburg v Nantes 6.00am Olympiakos Piraeus v FK Karabakh
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
Matchday 4 fixtures Friday October 14th: 3.45am FK Bodo Glimt v Arsenal 3.45am AEK Larnaca v Fenerbahce 3.45am FC Dinamo Kiev v Stade Rennes 3.45am Real Betis v AS Roma 3.45am Union St Gilloise v Sporting Braga 3.45am Feyenoord Rotterdam v FC Midtjylland 3.45am Nantes v SC Freiburg 3.45am FK Karabakh v Olympiakos Piraeus 6.00am PSV Eindhoven v FC Zurich 6.00am FC Ludogorets Razgrad v HJK Helsinki 6.00am FC Union Berlin v Malmo FF 6.00am Manchester United v Omonia Nicosia 6.00am Real Sociedad v FC Sheriff Tiraspol 6.00am SS Lazio v SK Sturm Graz 6.00am Trabzonspor v AS Monaco 6.00am Ferencvaros v FK Red Star Belgrade
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
Matchday 5 fixtures Friday October 28th: 3.45am FC Zurich v FK Bodo Glimt 3.45am PSV Eindhoven v Arsenal 3.45am AEK Larnaca v FC Dinamo Kiev 3.45am Fenerbahce v Stade Rennes 3.45am FC Ludogorets Razgrad v Real Betis 3.45am Malmo FF v Union St Gilloise 3.45am FC Union Berlin v Sporting Braga 3.45am SS Lazio v FC Midtjylland 6.00am HJK Helsinki v AS Roma 6.00am Manchester United v FC Sheriff Tiraspol 6.00am Omonia Nicosia v Real Sociedad 6.00am SK Sturm Graz v Feyenoord Rotterdam 6.00am SC Freiburg v Olympiakos Piraeus 6.00am Nantes v FK Karabakh 6.00am FK Red Star Belgrade v Trabzonspor 6.00am Ferencvaros v AS Monaco
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
Matchday 6 fixtures Friday November 4th: 4.45am Real Sociedad v Manchester United 4.45am FC Sheriff Tiraspol v Omonia Nicosia 4.45am FC Midtjylland v SK Sturm Graz 4.45am Feyenoord Rotterdam v SS Lazio 4.45am Olympiakos Piraeus v Nantes 4.45am FK Karabakh v SC Freiburg 4.45am Trabzonspor v Ferencvaros 4.45am AS Monaco v FK Red Star Belgrade 7.00am Arsenal v FC Zurich 7.00am FK Bodo Glimt v PSV Eindhoven 7.00am FC Dinamo Kiev v Fenerbahce 7.00am Stade Rennes v AEK Larnaca 7.00am Real Betis v HJK Helsinki 7.00am AS Roma v FC Ludogorets Razgrad 7.00am Union St Gilloise v FC Union Berlin 7.00am Sporting Braga v Malmo FF
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League group stage – Matchday 1 recap, Group A: PSV Eindhoven 1 FK Bodo Glimt 1 FC Zurich 1 Arsenal 2 Group B: AEK Larnaca 1 Stade Rennes 2 Fenerbahce 2 FC Dinamo Kiev 1 Group C: HJK Helsinki 0 Real Betis 2 FC Ludogorets Razgrad 2 AS Roma 1 Group D: FC Union Berlin 0 Union St Gilloise 1 Malmo FF 0 Sporting Braga 2 Group E: Manchester United 0 Real Sociedad 1 Omonia Nicosia 0 FC Sheriff Tiraspol 3 Group F: SS Lazio 4 Feyenoord Rotterdam 2 SK Sturm Graz 1 FC Midtjylland 0 Group G: SC Freiburg 2 FK Karabakh 1 FC Nantes 2 Olympiakos Piraeus 1 Group H: FK Red Star Belgrade 0 AS Monaco 1 Ferencvaros 3 Trabzonspor 2
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League group stage – Matchday 2 recap, Group A: Arsenal v PSV Eindhoven (postponed to Friday October 21st 4.00am AEDT due to police advice) FK Bodo Glimt 2 FC Zurich 1 Group B: FC Dinamo Kiev 0 AEK Larnaca 1 Stade Rennes 2 Fenerbahce 2 Group C: Real Betis 3 FC Ludogorets Razgrad 2 AS Roma 3 HJK Helsinki 0 Group D: Sporting Braga 1 FC Union Berlin 0 Union St Gilloise 3 Malmo FF 2 Group E: FC Sheriff Tiraspol 0 Manchester United 2 Real Sociedad 2 Omonia Nicosia 1 Group F: FC Midtjylland 5 SS Lazio 1 Feyenoord Rotterdam 6 SK Sturm Graz 0 Group G: FK Karabakh 3 FC Nantes 0 Olympiakos Piraeus 0 SC Freiburg 3 Group H: AS Monaco 0 Ferencvaros 1 Trabzonspor 2 FK Red Star Belgrade 1
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League group stage – Matchday 3 recap, Group A: FC Zurich 1 PSV Eindhoven 5 Arsenal 3 FK Bodo Glimt 0 Group B: Fenerbahce 2 AEK Larnaca 0 Stade Rennes 2 FC Dinamo Kiev 1 Group C: HJK Helsinki 1 FC Ludogorets Razgrad 1 AS Roma 1 Real Betis 2 Group D: Malmo FF 0 FC Union Berlin 1 Sporting Braga 1 Union Saint Gilloise 2 Group E: Omonia Nicosia 2 Manchester United 3 FC Sheriff Tiraspol 0 Real Sociedad 2 Group F: SK Sturm Graz 0 SS Lazio 0 FC Midtjylland 2 Feyenoord Rotterdam 2 Group G: SC Freiburg 2 FC Nantes 0 Olympiakos Piraeus 0 FK Karabakh 3 Group H: FK Red Star Belgrade 4 Ferencvaros 1 AS Monaco 3 Trabzonspor 1
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League group stage – Matchday 4 recap, Group A: FK Bodo Glimt 0 Arsenal 1 PSV Eindhoven 5 FC Zurich 0 Group B: FC Dinamo Kiev 0 Stade Rennes 1 AEK Larnaca 1 Fenerbahce 2 Group C: Real Betis 1 AS Roma 1 FC Ludogorets Razgrad 2 HJK Helsinki 0 Group D: Union Saint Gilloise 3 Sporting Braga 3 FC Union Berlin 1 Malmo FF 0 Group E: Manchester United 1 Omonia Nicosia 0 Real Sociedad 3 FC Sheriff Tiraspol 0 Group F: Feyenoord Rotterdam 2 FC Midtjylland 2 SS Lazio 2 SK Sturm Graz 2 Group G: FK Karabakh 0 Olympiakos Piraeus 0 Nantes 0 SC Freiburg 4 Group H: Ferencvaros 2 FK Red Star Belgrade 1 Trabzonspor 4 AS Monaco 0
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League group stage – Matchday 5 recap, Group A: PSV Eindhoven 2 Arsenal 0 FC Zurich 2 FK Bodo Glimt 1 Group B: Fenerbahce 3 Stade Rennes 3 AEK Larnaca 3 FC Dinamo Kiev 3 Group C: FC Ludogorets Razgrad 0 Real Betis 1 HJK Helsinki 1 AS Roma 2 Group D: Malmo FF 0 Union Saint Gilloise 2 FC Union Berlin 1 Sporting Braga 0 Group E: Manchester United 3 FC Sheriff Tiraspol 0 Omonia Nicosia 0 Real Sociedad 2 Group F: SS Lazio 2 FC Midtjylland 1 SK Sturm Graz 1 Feyenoord Rotterdam 0 Group G: SC Freiburg 1 Olympiakos Piraeus 1 FC Nantes 2 FK Karabakh 1 Group H: Ferencvaros 1 AS Monaco 1 FK Red Star Belgrade 2 Trabzonspor 1
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League group stage – Matchday 6 recap, Group A: Arsenal 1 FC Zurich 0 FK Bodo Glimt 1 PSV Eindhoven 2 Group B: FC Dinamo Kiev 0 Fenerbahce 2 Stade Rennes 1 AEK Larnaca 1 Group C: Real Betis 3 HJK Helsinki 0 AS Roma 3 FC Ludogorets Razgrad 1 Group D: Sporting Braga 2 Malmo FF 1 Union Saint Gilloise 0 FC Union Berlin 1 Group E: Real Sociedad 0 Manchester United 1 FC Sheriff Tiraspol 1 Omonia Nicosia 0 Group F: FC Midtjylland 2 SK Sturm Graz 0 Feyenoord Rotterdam 1 SS Lazio 0 Group G: FK Karabakh 1 SC Freiburg 1 Olympiakos Piraeus 0 FC Nantes 2 Group H: AS Monaco 4 FK Red Star Belgrade 1 Trabzonspor 1 Ferencvaros 0
|
|
|
Brenton1986
|
|
Group: Forum Members
Posts: 4.9K,
Visits: 0
|
UEFA Europa League knockout round playoffs line up, Group runners up – host 2nd leg at home: PSV Eindhoven Stade Rennes AS Roma FC Union Berlin Manchester United FC Midtjylland FC Nantes AS Monaco UEFA Champions League 3rd place – host 1st leg at home: Ajax Amsterdam Bayer Leverkusen FC Barcelona Sporting Lisbon FC Red Bull Salzburg FC Shakhtar Donetsk Sevilla Juventus
draw: Monday November 7th 11.00pm AEDT
|
|
|