2022 FFA Cup preliminary rounds


2022 FFA Cup preliminary rounds

Author
Message
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Western Australia round 3 recap:
UWA Nedlands v Northern City – postponed
MUM v Kwinana United – no score available online
Mandurah City 13 Yanchep United 0
Carramar Shamrock Rovers 0 Wanneroo City 2
South West Phoenix 4 Football Margaret River 2
Western Knights v Fremantle City – no score available online
Olympic Kingsway 0 Gosnells City 1
Balga 8 Riverside Christian 3
Quinns 4 Canning City 1
Swan United 7 Albany Caledonian 0
Rockingham City 5 Subiaco AFC 1
Morley Windmills 2 Joondalup United 2* – Joondalup United advance 6-5 on penalties
Curtin University v Greyhounds Christian – no score available online
Joondanna Blues v Ashfield – postponed to Thursday April 14th 9.30pm AEST, 7.30pm local
North Beach 1 South Perth United 2
Emerald FC v Jaguar FC – postponed to Sunday March 27th 4.00pm AEDT, 1.00pm local
Hamersley Rovers 0 Kingsley Westside 3
Busselton City 2 Joondalup City 3
Ballajura AFC 4 Maddington White City 4* – Ballajura AFC advance 5-3 on penalties
Chipolopolo 2 Perth AFC 4
Forrestfield United 2 Dianella White Eagles 2* – Forrestfield United advance 4-2 on penalties

Edited
4 Months Ago by Brenton1986
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Western Australia round 4 line up:
UWA Nedlands/Northern City
MUM/Kwinana United
Mandurah City
Wanneroo City
South West Phoenix
Western Knights/Fremantle City
Gosnells City
Balga
Quinns
Swan United
Rockingham City
Joondalup United
Curtin University/Greyhounds Christian
Joondanna Blues/Ashfield
South Perth United
Emerald FC/Jaguar FC
Kingsley Westside
Joondalup City
Ballajura AFC
Perth AFC
Forrestfield United
Armadale
Balcatta
Bayswater City
Cockburn City
Floreat Athena
Gwelup Croatia
Inglewood United
Perth SC
Perth RedStar
Sorrento
Stirling Macedonia

Edited
4 Months Ago by Brenton1986
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – South Australia round 4 draw result:
Tea Tree Gully City v Modbury Jets/Seaford Rangers
Campbelltown City v Cove FC
Gawler Eagles v Salisbury United
Vipers FC v Cumberland United
West Adelaide v Adelaide Victory
Sturt Lions v North Eastern Metrostars
Adelaide Comets v Adelaide Olympic
Ghan Kilburn City v Noarlunga United
Eastern United v Elizabeth Downs
Adelaide City v Modbury Vista
Adelaide University v Playford City
Port Adelaide Pirates v Mount Barker United
West Torrens Birkalla v FK Beograd
Parafield Gardens v Adelaide Hills
Croydon Kings v Adelaide Blue Eagles
South Adelaide v Pontian Eagles

Ties are played April 15-16-17-18 across Easter long weekend.

Edited
4 Months Ago by Brenton1986
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Western Australia round 4 draw result:
Joondalup City v Inglewood United
Perth AFC v Cockburn City
Perth SC v Rockingham City
Perth RedStar v Sorrento
Emerald FC v Balcatta
Murdoch University Melville v South West Phoenix
Gosnells City v Armadale
Swan United v Gwelup Croatia
Curtin University v Kingsley Westside
Quinns v Western Knights
Joondanna Blues/Ashfield v South Perth United
Balga v Ballajura AFC
Forrestfield United v Joondalup United
Stirling Macedonia v Floreat Athena
Wanneroo City v Bayswater City
Mandurah City v UWA Nedlands/Northern City

Ties are played April 22-23-24-25 across Anzac Day long weekend.

Edited
4 Months Ago by Brenton1986
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Northern NSW northern region round 5 recap,
Coffs City United 4 Port Saints 1
Oxley Vale Attunga 2 Coffs Coast Tigers 9

Australia Cup – Northern NSW southern region round 3 recap,
Singleton Strikers v Warners Bay – postponed
Thornton Redbacks 2 Cardiff City 4
University of Newcastle Men's v Lake Macquarie Junior – postponed to Wednesday March 30th 7.30pm
Belmont Swansea United 5 Newcastle Suns 1
Toronto Awaba v Dudley Redhead United Senior – no score available online
South Maitland v Hamilton Azzurri – postponed
South Cardiff 2 Nelson Bay 0
Mayfield United 1 Stockton Sharks 0
New Lambton 21 Metford Cobras 0
Cessnock City Hornets v Westlakes Wildcats – no score available online
Swansea 3 West Wallsend 2
Charlestown Junior v Kahibah – tonight 8.00pm
Mayfield United Senior v Wallsend – tomorrow 7.00pm

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Northern NSW southern region round 4 line up,
Adamstown Rosebud
Broadmeadow Magic
Charlestown Azzurri
Cooks Hill United
Edgeworth Eagles
Lake Macquarie City
Lambton Jaffas
Maitland FC
Newcastle Olympic
Valentine Phoenix
Weston Workers Bears
Singleton Strikers/Warners Bay
Cardiff City
University of Newcastle Men's/Lake Macquarie Junior
Belmont Swansea United
Toronto Awaba/Dudley Redhead United Senior
South Maitland/Hamilton Azzurri
South Cardiff
Mayfield United Junior
New Lambton
Cessnock City Hornets/Westlakes Wildcats
Swansea
Charlestown Junior/Kahibah
Mayfield United Senior/Wallsend

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – South East Queensland round 4 start times,

Tuesday April 5th:
7.00pm Brisbane Strikers v Lions FC
7.30pm Moggill v Sunshine Coast Wanderers
7.30pm Logan Lightning v Annerley
7.30pm Olympic FC v Albany Creek Excelsior
7.30pm Grange Thistle v Eastern Suburbs
7.30pm Ipswich Knights v Broadbeach United
7.30pm Surfers Paradise Apollo v Peninsula Power
7.30pm Mitchelton v Robina City
7.30pm Pine Hills v Musgrave
7.45pm Virginia United v Bayside United
8.00pm Maroochydore v St George Willawong
8.00pm Moreton Bay United v Kingscliff District

Wednesday April 6th:
7.00pm Runaway Bay v Gold Coast Knights
7.00pm Holland Park Hawks v South West Queensland Thunder
7.15pm Yeronga Eagles v Brisbane City
7.30pm Redcliffe Dolphins v Capalaba
7.30pm Rochedale Rovers v North Star
7.30pm Ridge Hills United v Southside Eagles
7.30pm Gold Coast United v North Brisbane
7.30pm Sunshine Coast Fire v Nambour-Yandina United
7.30pm The Lakes v Redlands United
7.30pm Southport v Western Pride
7.30pm North Pine v UQFC
8.00pm Caboolture Sports v Taringa Rovers

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – ACT round 5 draw:
Belconnen United v Canberra Olympic
ANU FC v Monaro Panthers
Tuggeranong United v West Canberra Wanderers
O’Connor Knights v Queanbeyan City

Ties are scheduled Tuesday April 26th/Wednesday April 27th and Tuesday May 3rd/Wednesday May 4th.

Australia Cup – ACT round 6 draw:
ANU FC/Monaro Panthers v Belconnen United/Canberra Olympic
Tuggeranong United/West Canberra Wanderers v O’Connor Knights/Queanbeyan City

Ties are scheduled Tuesday May 17th/Wednesday May 18th.

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Tasmania round 4 start times,

Saturday April 16th - Easter Saturday:
1.00pm Hobart United v Launceston City
2.00pm Northern Rangers v Somerset Sharks
2.00pm Riverside Olympic v Hobart City Beachside
2.30pm Glenorchy Knights v Burnie United

Monday April 18th - Easter Monday:
2.00pm Clarence Zebras v Devonport Strikers
2.00pm New Town White Eagles v Olympia Warriors
2.00pm Kingborough Lions v Launceston United
2.30pm Taroona v South Hobart

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Northern NSW southern region round 4 draw:
Edgeworth Eagles v Toronto Awaba/Dudley Redhead United Senior
Mayfield United Junior v Broadmeadow Magic
Maitland FC v Newcastle University/Lake Macquarie Junior
South Cardiff v Lambton Jaffas
Kahibah v Lake Macquarie City
Cessnock City Hornets/Westlakes Wildcats v New Lambton
Newcastle Olympic v Cardiff City
Valentine Phoenix v South Maitland/Hamilton Azzurri
Mayfield United Senior/Wallsend v Adamstown Rosebud
Swansea v Weston Workers Bears
Charlestown Azzurri v Singleton Strikers/Warners Bay
Cooks Hill United v Belmont Swansea United

Ties are scheduled Tuesday April 12th/Wednesday April 13th.

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Victoria round 4 recap,
Eastern Lions 2 Brimbank Stallions 3
Langwarrin 1 Hume City 3*
Dandenong Thunder 6 Brunswick City 1
North Sunshine Eagles 5 Manningham Juventus 0
Frankston Pines 3 FC Clifton Hill 4*
Williamstown 1 Whittlesea United 1* – Whittlesea United advance 4-3 on penalties
Banyule City 2 Heatherton United 1
Altona East Phoenix 1 Mornington 0
White Star Dandenong 5 Monash University 1
Keilor Wolves 3 Westvale 2
St Albans Saints 7 Melton Phoenix 1
Altona Magic 9 Bentleigh United Cobras 1
Pascoe Vale 0 Kingston City 1
Boroondara Carey Eagles 2 Melbourne Knights 3
Upfield 3 Sydenham Park 0
Whittlesea Ranges 2 Sebastopol Vikings 1
Northcote City 1 Yarraville Glory 2*
Ballarat City 3 South Springvale 0
Essendon Royals 2 Moreland Zebras 0
Moreland City 4 North Geelong Warriors 1
Avondale FC 4 South Melbourne 1
Beaumaris v Preston Lions – Wednesday April 6th 7.30pm
Old Scotch 0 Collingwood City 4
Eltham Redbacks 3 Corio 1
Bentleigh Greens 4 Werribee City 1
Springvale White Eagles 4 Altona City 0
Geelong 0 Heidelberg United 4
Mazenod 0 Port Melbourne Sharks 3
Oakleigh Cannons 4 Epping City 0
Box Hill United 2 Ashburton United 0
West Point 1 Whitehorse United 4
Manningham United Blues 5 Keilor Park 0
Green Gully v Nunawading City – Tuesday April 5th 8.00pm

*After Extra Time

Forfeits:
Goulburn Valley Suns v Casey Comets – Goulburn Valley Suns advance to round 5
Doveton v FC Strathmore – Doveton advance to round 5

BYES to round 5: Fitzroy City, Elwood City, FC Bulleen Lions, Watsonia Heights, Dandenong City.

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Victoria round 5 line up,
Altona East Phoenix
Altona Magic
Avondale FC
Ballarat City
Banyule City
Beaumaris/Preston Lions
Bentleigh Greens
Box Hill United
Brimbank Stallions
Collingwood City
Dandenong City
Dandenong Thunder
Doveton
Eltham Redbacks
Elwood City
Essendon Royals
FC Bulleen Lions
FC Clifton Hill
Fitzroy City
Goulburn Valley Suns
Green Gully/Nunawading City
Heidelberg United
Hume City
Keilor Wolves
Kingston City
Manningham United Blues
Melbourne Knights
Moreland City
North Sunshine Eagles
Oakleigh Cannons
Port Melbourne Sharks
Springvale White Eagles
St Albans Saints
Upfield
Watsonia Heights
White Star Dandenong
Whitehorse United
Whittlesea Ranges
Whittlesea United
Yarraville Glory

19-SU-58
19-SU-58
Pro
Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 2.4K, Visits: 0
when is the NSW round 4 draw or schedule?

Not a Phase, Not a Trend, SYDNEY UNITED till the END! 

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – South Australia round 4 start times,

Thursday April 14th:
7.30pm local, 8.00pm AEST Tea Tree Gully City v Modbury Jets
7.30pm local, 8.00pm AEST West Adelaide v Adelaide Victory
7.30pm local, 8.00pm AEST Sturt Lions v North Eastern Metrostars
7.30pm local, 8.00pm AEST Adelaide City v Modbury Vista
7.30pm local, 8.00pm AEST West Torrens Birkalla v FK Beograd

Saturday April 16th:
1.30pm local, 2.00pm AEST Parafield Gardens v Adelaide Hills
2.00pm local, 2.30pm AEST Croydon Kings v Adelaide Blue Eagles
2.30pm local, 3.00pm AEST Vipers FC v Cumberland United
2.30pm local, 3.00pm AEST Adelaide University v Playford City
3.00pm local, 3.30pm AEST Campbelltown City v Cove FC
3.00pm local, 3.30pm AEST Gawler Eagles v Salisbury United
3.00pm local, 3.30pm AEST Adelaide Comets v Adelaide Olympic
3.00pm local, 3.30pm AEST Port Adelaide Pirates v Mount Barker United
3.00pm local, 3.30pm AEST South Adelaide v Pontian Eagles
4.00pm local, 4.30pm AEST Eastern United v Elizabeth Downs
7.30pm local, 8.00pm AEST Ghan Kilburn City v Noarlunga United
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – South East Queensland round 4 recap,
Brisbane Strikers 1 Lions FC 6
Moggill 0 Sunshine Coast Wanderers 3
Logan Lightning 5 Annerley 0
Olympic FC 6 Albany Creek Excelsior 0
Grange Thistle 0 Eastern Suburbs 2
Ipswich Knights 1 Broadbeach United 5
Surfers Paradise Apollo 0 Peninsula Power 9
Mitchelton 4 Robina City 1
Pine Hills 6 Musgrave 2
Virginia United 0 Bayside United 1
Maroochydore 2 St George Willawong 1
Moreton Bay United 3 Kingscliff District 0
Runaway Bay 0 Gold Coast Knights 4
Holland Park Hawks 1 South West Queensland Thunder 4
Yeronga Eagles 1 Brisbane City 7
Redcliffe Dolphins 3 Capalaba 2
Rochedale Rovers 2 North Star 1
Ridge Hills United 0 Southside Eagles 4
Gold Coast United 3 North Brisbane 2
Sunshine Coast Fire 3 Nambour-Yandina United 0
The Lakes 2 Redlands United 3
Southport 1 Western Pride 4
North Pine 2 UQFC 0
Caboolture Sports 4 Taringa Rovers 0

Australia Cup – Regional Queensland round 4 recap,
Innisfail United 1 Mareeba United 7
Stratford Dolphins 0 Edge Hill United 3
Brothers Townsville 2 MA Olympic 3
Burdekin FC 2 Townsville Warriors 2* – Burdekin advance 1–0 on penalties
Magpies FC v Mackay Wanderers – no score available online
Mackay Lions 1 Magpies Crusaders United 6
Across The Waves 6 Fraser Flames 0
Frenchville 4 Central FC Gladstone 1

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Victoria round 5 draw result:
Oakleigh Cannons v White Star Dandenong
Beaumaris v Upfield
Kingston City v Avondale FC
Moreland City v Watsonia Heights
Box Hill United v Banyule City
Elwood City v Collingwood City
Heidelberg United v Altona East Phoenix
Brimbank Stallions v Yarraville Glory
Goulburn Valley Suns v North Sunshine Eagles
Keilor Wolves v Whittlesea United
Bentleigh Greens v Altona Magic
Fitzroy City v Green Gully Cavaliers
Ballarat City v Springvale White Eagles
Doveton v Whitehorse United
Hume City v Dandenong City
FC Clifton Hill v Dandenong Thunder
Essendon Royals v Eltham Redbacks
Port Melbourne Sharks v Manningham United Blues
St Albans Saints v Whittlesea Ranges
Melbourne Knights v FC Bulleen Lions

Ties are scheduled midweek Tuesday April 19th/Wednesday April 20th and Tuesday April 26th/Wednesday April 27th.

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
NSW round 4 draw: Wednesday April 13th 3.00pm
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Victoria round 5 start times,

Wednesday April 13th:
7.30pm Oakleigh Cannons v White Star Dandenong at Jack Edwards Reserve

Tuesday April 19th:
7.30pm Essendon Royals v Eltham Redbacks at Cross Keys Reserve
7.30pm Heidelberg United v Altona East Phoenix at Paisley Park Soccer Complex
7.45pm Elwood City v Collingwood City at Elwood Park

Wednesday April 20th:
7.00pm Moreland City v Watsonia Heights at Greensborough College – Sporting Precinct
7.30pm Ballarat City v Springvale White Eagles at Morshead Park
7.30pm Bentleigh Greens v Altona Magic at Kingston Heath Soccer Complex
7.30pm Kingston City v Avondale FC at The Grange Reserve
7.30pm Melbourne Knights v FC Bulleen Lions at Knights Stadium

Tuesday April 26th:
7.00pm Box Hill United v Banyule City at Wembley Park
7.30pm Beaumaris v Upfield at The Grange Reserve
7.30pm Fitzroy City v Green Gully Cavaliers at Kevin Bartlett Reserve
7.30pm Hume City v Dandenong City at ABD Stadium
7.30pm Port Melbourne Sharks v Manningham United Blues at JL Murphy Reserve
7.45pm FC Clifton Hill v Dandenong Thunder at George Andrews Reserve

Wednesday April 27th:
8.00pm Keilor Wolves v Whittlesea United at Green Gully Reserve

To Be Announced:
Brimbank Stallions v Yarraville Glory at location not announced yet
Doveton SC v Whitehorse United at location not announced yet
Goulburn Valley Suns v North Sunshine Eagles at John McEwen Reserve
St Albans Saints v Whittlesea Ranges at Churchill Reserve

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – New South Wales round 4 draw:
Marconi Stallions v Lane Cove
Sutherland Sharks v Albion Park White Eagles
Wollongong Olympic v Berkeley Vale/Glebe Gorillas
Blacktown City v APIA Leichhardt Tigers
Hurstville v UNSW
Sydney CBD v Blacktown Spartans
Dunbar Rovers v Fraser Park
SD Raiders v Northern Tigers
Banksia Tigers v Dulwich Hill
Canterbury Bankstown v Greenacre Eagles
St George City v Sydney Olympic
Sydney University v Forest Rangers
Tarrawanna Blueys v Rockdale City Suns
Parramatta FC v Phoenix FC
Inter Lions v Macquarie Dragons
Norwest v Randwick City
Hills United v Nepean
Rydalmere Lions v Manly United
Enfield Rovers v Wyoming
Wollongong Wolves v Western Rage
Willoughby Dalleys v Hawkesbury City/Prospect United
Waverley Old Boys v Connells Point Rovers
Arncliffe Aurora v Knox United
Unanderra Hearts v Lindfield
Quakers Hill Junior/Springwood United v Sydney United
NWS Spirit v Coogee United
Castle Hill Rockets v Fairfield Patrician Brothers
Inner West Hawks v Bankstown City
St George Saints v Bonnyrigg White Eagles
Wollongong United v Central Coast United
Mounties Wanderers v Mt Druitt Town Rangers
Hakoah Sydney City v Narrabeen

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – South Australia round 4 recap,
Croydon Kings 3 Adelaide Blue Eagles 1
South Adelaide 2 Pontian Eagles 0
Adelaide Comets 1 Adelaide Olympic 3
Ghan Kilburn City 0 Noarlunga United 0* – Noarlunga United advance 4–2 on penalties
Eastern United 5 Elizabeth Downs 3
Adelaide City 6 Modbury Vista 0
Adelaide Uni 1 Playford City Patriots 3
Campbelltown City 3 The Cove 0
Gawler Eagles 0 Salisbury United 2*
Vipers FC 2 Cumberland United 1
West Adelaide 3 Adelaide Victory 0
Sturt Lions 2 North Eastern MetroStars 3
Tea Tree Gully City 2 Modbury 5
Port Adelaide Pirates 4 Mount Barker United 2
West Torrens Birkalla 1 FK Beograd 0
Parafield Gardens 6 Adelaide Hills Hawks 1

*after extra time.
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – South Australia round 5 line up,
Adelaide City
Adelaide Olympic
Campbelltown City
Croydon Kings
Eastern United
Modbury
Noarlunga United
North Eastern MetroStars
Parafield Gardens
Playford City Patriots
Port Adelaide Pirates
Salisbury United
South Adelaide
Vipers FC
West Adelaide
West Torrens Birkalla

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Tasmania round 4 recap:
Kingborough Lions United 8 Launceston United 1
Clarence Zebras 0 Devonport Strikers 6
New Town Eagles 3 Olympia Warriors 5
Taroona 0 South Hobart 3
Glenorchy Knights 3 Burnie United 0
Hobart United 2 Launceston City 0
Northern Rangers 6 Somerset Sharks 0
Riverside Olympic 1 Beachside 0

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Tasmania round 5 draw:
Kingborough Lions v Hobart United
South Hobart v Riverside Olympic
Northern Rangers v Olympia Warriors
Glenorchy Knights v Devonport Strikers

Ties played May 6-7-8.


Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
May be an image of text that says "AUSTRALIA AUSTRALIA CUP SA PRELIMINARY ROUNDS ROUND THREE DRAW Campbelltown City vs Adelaide Olympic Salisbury United LYMPIC vs Parafield Gardens Adelaide City vs JETS WT Birkalla Modbury Jets vs EU South Adelaide Eastern United vs West Adelaide Noarlunga United vs Croydon FC Playford City ഫജനം PIRATS W vs MetroStars Port Adelaide vs Vipers FC #MAGICOFTHECUP"
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Western Australia round 4 recap:
Wanneroo City 0 Bayswater City 6
Mandurah City 4 UWA Nedlands 0
Joondalup City 0 Inglewood United 2
Curtin University 3 Kingsley Westside 4
Quinns 1 Western Knights 2
Ashfield 1 South Perth United 0
Balga 2 Ballajura AFC 0
Perth RedStar 1 Sorrento FC 3
Emerald 2 Balcatta Etna 1
Murdoch University Melville 3 South West Phoenix 0
Gosnells City 3 Armadale 7
Swan United 0 Gwelup Croatia 2
Perth SC 7 Rockingham City 0
Perth AFC 0 Cockburn City 5
Stirling Macedonia 3 Floreat Athena 2*

Postponed:
Forrestfield United v Joondalup United

*After Extra Time

Australia Cup – Western Australia round 5 line up:
Armadale
Bayswater Cit
Cockburn City
Gwelup Croatia
Inglewood United
Perth SC
Sorrento
Stirling Macedonia
Forrestfield United/Joondalup United
Mandurah City
Murdoch University Melville
Western Knights
Ashfield
Balga
Kingsley Westside
Emerald

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Northern NSW southern region round 5 draw result:
Charlestown Azzurri v Newcastle Olympic
Maitland v Lambton Jaffas
Cooks Hill United v Cessnock City Hornets/New Lambton
Edgeworth Eagles v Weston Workers Bears
Mayfield United Seniors/Adamstown Rosebud v Kahibah/Lake Macquarie City
Valentine Phoenix/Hamilton Azzurri v Broadmeadow Magic

Ties are played midweek Tuesday May 10th and Wednesday May 11th.

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Western Australia round 5 draw result:
Balga v Stirling Macedonia
Murdoch University Melville v Ashfield
Western Knights v Gwelup Croatia
Forrestfield United/Joondalup United v Cockburn City
Perth SC v Armadale
Bayswater City v Kingsley Westside
Emerald v Sorrento
Mandurah City v Inglewood United

Ties are played midweek Tuesday May 17th and Wednesday May 18th.

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Victoria round 5 recap:
Ballarat City 4 Springvale White Eagles 1
Doveton 5 Whitehorse United 2
Hume City 1 Dandenong City 0
FC Clifton Hill 1 Dandenong Thunder 3
Essendon Royals 4 Eltham Redbacks 2
Port Melbourne Sharks 4 Manningham United Blues 0
St Albans Saints v Whittlesea Ranges – tonight 8.00pm
Melbourne Knights 2 FC Bulleen Lions 0
Oakleigh Cannons 12 White Star Dandenong 0
Beaumaris 1 Upfield 2*
Kingston City 2 Avondale 4*
Moreland City 5 Watsonia Heights 1
Box Hill United 2 Banyule City 3
Elwood City 1 Collingwood City 5
Heidelberg United 5 Altona East Phoenix 0
Brimbank Stallions 2 Yarraville Glory 1
Goulburn Valley Suns 5 North Sunshine Eagles 0
Keilor Wolves v Whittlesea United – tonight 8.00pm
Bentleigh Greens 2 Altona Magic 1
Fitzroy City 0 Green Gully Cavaliers 3

Australia Cup – Victoria round 6 line up,
Avondale FC
Ballarat City
Banyule City
Bentleigh Greens
Brimbank Stallions
Collingwood City
Dandenong Thunder
Doveton
Essendon Royals
Goulburn Valley Suns
Green Gully Cavaliers
Heidelberg United
Hume City
Keilor Wolves/Whittlesea United
Melbourne Knights
Moreland City
Oakleigh Cannons
Port Melbourne Sharks
St Albans Saints/Whittlesea Ranges
Upfield
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)Pro (4.1K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – South Australia round 5 start times,

Friday May 6th:
7.00pm local, 7.30pm AEST Salisbury United v Parafield Gardens

Saturday May 7th:
2.30pm local, 3.00pm AEST Adelaide City v West Torrens Birkalla
2.30pm local, 3.00pm AEST Campbelltown City v Adelaide Olympic
2.30pm local, 3.00pm AEST Modbury Jets v South Adelaide
2.30pm local, 3.00pm AEST Playford City vs Metrostars
2.30pm local, 3.00pm AEST Port Adelaide Pirates v Vipers FC
2.30pm local, 3.00pm AEST West Adelaide v Croydon Kings

Sunday May 8th:
4.00pm local, 4.30pm AEST Eastern United v Noarlunga United


GO


Select a Forum....























Inside Sport


Search