2023 Australia Cup preliminary rounds


2023 Australia Cup preliminary rounds

Author
Message
Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – Victoria round 5 draw result:
Moreland City/Croydon City Arrows v Mooroolbark
Box Hill United v Melbourne Knights
Hume City v Ashburton United/Keilor Wolves
Kingston City v Heidelberg United
Oakleigh Cannons v Dandenong Thunder
Eastern Lions v Bentleigh United Cobras
Nunawading City v South Springvale
Upfield v Dandenong City
Hampton East Brighton v Geelong
Gippsland United/Brimbank Stallions v Altona Magic
Skye United v Yarraville Glory
Whittlesea United v St Albans Saints
Westvale Olympic v Northcote City
Lalor United v Goulburn Valley Suns
North Geelong Warriors v Chisholm United
Port Melbourne Sharks v FC Clifton Hill
Brandon Park v North Sunshine Eagles
Avondale FC v Casey Comets
Whittlesea Ranges v Ballarat City
Westgate v Bentleigh Greens
 
Ties to be played Tuesday April 25th/Wednesday April 26th and Tuesday May 2nd/Wednesday May 3rd.

ErogenousZone
ErogenousZone
Pro
Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 4.5K, Visits: 0

Edited
Last Year by ErogenousZone
ErogenousZone
ErogenousZone
Pro
Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 4.5K, Visits: 0
Games in progress.





Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – ACT round 5 kickoff times,

Tuesday April 18th:
7.30pm Monaro Panthers v Canberra Croatia

Wednesday April 19th:
6.30pm ANU FC v Gungahlin United
6.30pm Belnorth v Belconnen United

To Be Confirmed:
Canberra Olympic v West Canberra Wanderers

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – New South Wales round 4 recap:
Fraser Park 0 Northern Tigers 2
SD Raiders 0 Hawkesbury City 1
FC Shellharbour 7 Forest Rangers 1
Canterbury Bankstown 1 Western Rage 2
Inter Lions 6 Norwest 0
Dulwich Hill 0 NWS Spirit 3
Kellyville Kolts 3 Terrigal United 3* – Terrigal United advance 4-3 on penalties
APIA Leichhardt Tigers 6 Rouse Hill Rams 0
Hakoah Sydney City 7 Parramatta FC 0
Macarthur Rams 1 Dunbar Rovers 5
Manly United 2 Wollongong Wolves 2* – Manly United advance 4-2 on penalties
Unanderra Hearts 1 Mounties Wanderers 7
Blacktown Spartans 4 St George Saints 3
Hurstville 0 Sydney University 1*
Helensburgh Thistle 8 Como Jannali 2
Cringila Lions 4 Narrabeen 1
Marconi Stallions 11 Quaker Hills Junior 0
Wollongong Olympic 2 Bankstown United 0
Rockdale Ilinden 4 Albion Park White Eagles 0
Doonside Hawks 0 Bonnyrigg White Eagles 4
Northbridge 2 Wyoming 0
St George City 2 Randwick City 4
Sydney Olympic 3 Blacktown City 1
Sutherland Sharks 9 Prospect United 1
Berkeley Vale 1 Rydalmere Lions 4
8.00pm Bulli v Macquarie Dragons
Roselea 0 Phoenix FC 9
Sydney United 2 Inner West Hawks 0
Gerringong Breakers 1 Lindfield 2
Waverley Old Boys v South Coast Flame – Monday 7.00pm
Mt Druitt Town Rangers v Avoca – Tuesday 7.30pm
Central Coast United v Brighton Heat – Wednesday 8.00pm

*After Extra Time.

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – New South Wales round 5 line up:
APIA Leichhardt Tigers
Blacktown Spartans
Bonnyrigg White Eagles
Bulli
Central Coast United/Brighton Heat
Cringila Lions
Dunbar Rovers
FC Shellharbour
Hakoah Sydney City
Hawkesbury City
Helensburgh Thistle
Inter Lions
Lindfield
Manly United
Marconi Stallions
Mt Druitt Town Rangers/Avoca
Mounties Wanderers
Northern Tigers
Northbridge
NWS Spirit
Phoenix FC
Randwick City
Rockdale Ilinden
Rydalmere Lions
Sutherland Sharks
Sydney Olympic
Sydney United
Sydney University
Terrigal United
Waverley Old Boys/South Coast Flame
Western Rage
Wollongong Olympic

draw: today 4.00pm AEST.
Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – New South Wales round 5 draw result:
Mt Druitt Town Rangers/Avoca v Manly United
Northern Tigers v Sydney University
Dunbar Rovers v Northbridge
APIA Leichhardt Tigers v Lindfield
Wollongong Olympic v Helensburgh Thistle
Central Coast United/Brighton Heat v Blacktown Spartans
Randwick City v Waverley Old Boys/South Coast Flame
Hawkesbury City v Mounties Wanderers
NWS Spirit v Terrigal United
FC Shellharbour v Sutherland Sharks
Phoenix FC v Bulli
Bonnyrigg White Eagles v Inter Lions
Rockdale Ilinden v Rydalmere Lions
Marconi Stallions v Sydney Olympic
Cringila Lions v Western Rage
Sydney United v Hakoah Sydney City

Ties to be played Tuesday April 25th/Wednesday April 26th.

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – South Australia round 5 recap:
Campbelltown City 3 Playford City Patriots 2
Croydon Kings 3 Sturt Lions 1
Adelaide City 6 Adelaide Olympic 0
Adelaide Comets 1 North Eastern MetroStars 4
FK Beograd 1 Adelaide Omonia Cobras 3
West Torrens Birkalla 1 Noarlunga United 1* (West Torrens Birkalla advance 5-4 on penalties)
Eastern United 1 Modbury Jets 0*
Ghan United 2 Adelaide University 3

*After Extra Time.

Australia Cup – South Australia round 6 line up:
Adelaide City
Adelaide Omonia Cobras
Adelaide University
Campbelltown City
Croydon Kings
Eastern United
North Eastern MetroStars
West Torrens Birkalla

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – South Australia round 6 draw result:
Campbelltown City v Adelaide City
North Eastern MetroStars v Adelaide Omonia Cobras
Adelaide University v Croydon Kings
West Torrens Birkalla v Eastern United

Ties to take place Tuesday May 9th/Wednesday May 10th & Tuesday May 16th/Wednesday May 17th.

ErogenousZone
ErogenousZone
Pro
Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 4.5K, Visits: 0
Brenton1986 - 14 Apr 2023 4:11 PM
Australia Cup – New South Wales round 5 draw result:
Mt Druitt Town Rangers/Avoca v Manly United
Northern Tigers v Sydney University
Dunbar Rovers v Northbridge
APIA Leichhardt Tigers v Lindfield
Wollongong Olympic v Helensburgh Thistle
Central Coast United/Brighton Heat v Blacktown Spartans
Randwick City v Waverley Old Boys/South Coast Flame
Hawkesbury City v Mounties Wanderers
NWS Spirit v Terrigal United
FC Shellharbour v Sutherland Sharks
Phoenix FC v Bulli
Bonnyrigg White Eagles v Inter Lions
Rockdale Ilinden v Rydalmere Lions
Marconi Stallions v Sydney Olympic
Cringila Lions v Western Rage
Sydney United v Hakoah Sydney City

Ties to be played Tuesday April 25th/Wednesday April 26th.

APIA v Lindfield will be played on the 2nd May. 
Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – Western Australia round 4 kickoff times,

Friday April 21st:
7.00pm (WA), 9.00pm (AEST) Floreat Athena v Jaguar

Saturday April 22nd:
2.15pm (WA), 4.15pm (AEST) Western Knights v Mandurah City
2.30pm (WA), 4.30pm (AEST) MUMFC v South Perth United
3.00pm (WA), 5.00pm (AEST) Maddington Kalamunda v Quinns
3.00pm (WA), 5.00pm (AEST) Sorrento v Ashfield
3.00pm (WA), 5.00pm (AEST) Gosnells City v Busselton City
3.00pm (WA), 5.00pm (AEST) Rockingham City v Cockburn City
3.00pm (WA), 5.00pm (AEST) Gwelup Croatia v Armdale
3.00pm (WA), 5.00pm (AEST) Curtin University v Balga
3.00pm (WA), 5.00pm (AEST) Stirling Lions v North Beach
3.00pm (WA), 5.00pm (AEST) Balcatta v Joondalup City
3.00pm (WA), 5.00pm (AEST) Swan United v Shamrock Rovers
3.00pm (WA), 5.00pm (AEST) Olympic Kingsway v Bayswater City
3.00pm (WA), 5.00pm (AEST) Fremantle City v Perth SC
6.00pm (WA), 8.00pm (AEST) Kingsley Westside v Perth RedStar

Sunday April 23rd:
3.00pm (WA), 5.00pm (AEST) Perth AFC v Inglewood United

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – Tasmania round 5 kickoff times,

Saturday April 29th:
12.00pm Riverside Olympic v Hobart United
3.00pm Kingborough Lions v Devonport Strikers
5.30pm Launceston City v Clarence Zebras

Sunday April 30th:
2.00pm South Hobart v Glenorchy Knights

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
SE Queensland round 6 draw and Queensland round 7 draw held tomorrow afternoon 12.00pm AEST.
Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – Victoria round 5 kickoff times,

Wednesday April 26th:
7.30pm Brandon Park v North Sunshine Eagles at Freeway Reserve
8.30pm Westgate v Bentleigh Greens at Ardeer Reserve

Tuesday May 2nd:
7.30pm Nunawading City v South Springvale at Jack Edwards Reserve
7.30pm Port Melbourne Sharks v FC Clifton Hill at JL Murphy Reserve
7.30pm Avondale FC v Casey Comets at City Vista Recreation Reserve
7.30pm Whittlesea Ranges v Ballarat City at Epping Stadium
7.45pm Kingston City v Heidelberg United at The Grange Reserve
7.45pm Lalor United v Goulburn Valley Suns at BT Connor Reserve
8.00pm Upfield v Dandenong City at Gibb Reserve
8.00pm Whittlesea United v St Albans Saints at Mosaic Reserve
8.00pm Westvale Olympic v Northcote City at McKechnie Reserve

Wednesday May 3rd:
7.30pm Moreland City v Mooroolbark at CB Smith Reserve
7.30pm Brimbank Stallions v Altona Magic at City Vista Recreation Reserve

Tuesday May 9th:
7.30pm Box Hill United v Melbourne Knights at Wembley Park
7.30pm Hume City v Keilor Wolves at Hume City Stadium
7.30pm Oakleigh Cannons v Dandenong Thunder at Jack Edwards Reserve
7.30pm Skye United v Yarraville Glory at Skye Recreational Reserve
8.00pm North Geelong Warriors v Chisholm United at Elcho Park

To Be Confirmed:
Eastern Lions v Bentleigh United Cobras
Hampton East Brighton v Geelong

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – ACT round 5 recap:
Monaro Panthers 1 Canberra Croatia 2
ANU FC 1 Gungahlin United 3
Belnorth 2 Belconnen United 5
Canberra Olympic v West Canberra Wanderers – 6.30pm Wednesday April 26th

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – New South Wales round 5 kickoff times,

Wednesday April 26th:
6.30pm Northern Tigers v Sydney University
7.30pm Bonnyrigg White Eagles v Inter Lions
7.30pm Marconi Stallions v Sydney Olympic
7.30pm Cringila Lions v Western Rage
7.30pm Sydney United v Hakoah Sydney City
7.45pm Rockdale Ilinden v Rydalmere Lions
8.00pm Dunbar Rovers v Northbridge
8.00pm NWS Spirit v Terrigal United

Tuesday May 2nd:
7.00pm Mt Druitt Town Rangers v Manly United
7.15pm APIA Leichhardt Tigers v Lindfield

Wednesday May 3rd:
7.30pm Hawkesbury City v Mounties Wanderers

To Be Confirmed:
Wollongong Olympic v Helensburgh Thistle
Central Coast United/Brighton Heat v Blacktown Spartans
Randwick City v South Coast Flame
FC Shellharbour v Sutherland Sharks
Phoenix FC v Bulli

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – South East Queensland round 6 draw result:
Peninsula Power v Caboolture
Magic United v Redlands United
Gold Coast United v Broadbeach United
Yeronga Eagles v Caloundra
Lions FC v North Star
Moreton Bay United v Brisbane Strikers
Gold Coast Knights v Brisbane City

Ties to be played Friday May 26th, Saturday May 27th, Sunday May 28th.

Australia Cup – Queensland round 7 draw result:
Across The Waves/Mackay Lions/Whitsunday United/Edge Hill United/Parkside/MA Olympic v Gold Coast Knights/Brisbane City
Yeronga Eagles/Caloundra v Peninsula Power/Caboolture
Magic United/Redlands United v Lions FC/North Star
Moreton Bay United/Brisbane Strikers v Gold Coast United/Broadbeach United

Ties to be played Friday June 16th, Saturday June 17th, Sunday June 18th.

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – Northern NSW (Southern Zone) round 5 line up:
Adamstown Rosebud
Belmont Swansea United
Broadmeadow Magic
Charleston Azzurri
Kotara South
Lambton Jaffas
Maitland
Newcastle Olympic/Cooks Hill United
New Lambton/Edgeworth Eagles
Singleton Strikers
Valentine
Weston Workers Bears

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – Western Australia round 4 recap:
Floreat Athena 3 Jaguar 1
Western Knights 1 Mandurah City 2
MUMFC 6 South Perth United 1
Maddington Kalamunda v Quinns – no score available online
Sorrento 3 Ashfield 1
Gosnells City 3 Busselton City 2
Rockingham City 0 Cockburn City 2
Gwelup Croatia 4 Armadale 2*
Curtin University 3 Balga 1
Stirling Lions 8 North Beach 0
Balcatta 4 Joondalup City 2
Swan United 2 Shamrock Rovers 0
Olympic Kingsway 3 Bayswater City 2
Fremantle City 5 Perth SC 4
Kingsley Westside 3 Perth RedStar 4
Perth AFC v Inglewood United – Sunday 3.00pm WA, 5.00pm AEST

Australia Cup – Western Australia round 5 line up:
Balcatta
Cockburn City
Curtin University
Floreat Athena
Fremantle City
Gosnells City
Gwelup Croatia
Maddington Kalamunda/Quinns
Mandurah City
MUMFC
Olympic Kingsway
Perth AFC/Inglewood United
Perth RedStar
Sorrento
Stirling Lions
Swan United

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – Central Queensland round 5 kickoff time,

Saturday May 13th:
Time TBA Across The Waves v Mackay Lions

Australia Cup – Far North Queensland v North Queensland round 5 kickoff time,

Saturday April 29th:
7.30pm Edge Hill United v MA Olympic

ErogenousZone
ErogenousZone
Pro
Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)Pro (4.9K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 4.5K, Visits: 0

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – South Australia round 6 kickoff times,

Tuesday May 9th:
7.30pm local, 8.00pm AEST North Eastern MetroStars v Adelaide Omonia Cobras

Wednesday May 10th:
7.30pm local, 8.00pm AEST West Torrens Birkalla v Eastern United

Tuesday May 16th:
7.00pm local, 7.30pm AEST Adelaide University v Croydon Kings
7.30pm local, 8.00pm AEST Campbelltown City v Adelaide City

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – Northern NSW (Southern Zone) round 5 draw result:
Kotara South v Lambton Jaffas
Broadmeadow Magic v Weston Workers Bears
New Lambton/Edgeworth Eagles v Charleston Azzurri
Maitland v Adamstown Rosebud
Belmont Swansea United v Singleton Strikers
Newcastle Olympic/Cooks Hill United v Valentine

Ties to be played Tuesday May 9th/Wednesday May 10th and Tuesday May 16th/Wednesday May 17th.

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – Western Australia round 5 draw result:
MUMFC v Balcatta
Fremantle City v Olympic Kingsway
Cockburn City v Perth RedStar
Inglewood United v Gosnells City
Swan United v Stirling Lions
Curtin University v Floreat Athena
Mandurah City v Sorrento
Maddington Kalamunda v Gwelup Croatia

Ties to be played Tuesday May 16th/Wednesday May 17th.

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – New South Wales round 5 recap:
Northern Tigers 2 Sydney University 1
Randwick City 0 South Coast Flame 3
Bonnyrigg White Eagles 0 Inter Lions 2
Marconi Stallions 1 Sydney Olympic 2
Cringila Lions 2 Western Rage 1
Sydney United 2 Hakoah Sydney City 0
Phoenix FC 0 Bulli 1
Rockdale Ilinden 4 Rydalmere Lions 0
Dunbar Rovers 0 Northbridge 1
NWS Spirit 2 Terrigal United 0*
Wollongong Olympic 2 Helensburgh Thistle 1

Still to play,

Tuesday May 2nd:
7.00pm Mt Druitt Town Rangers v Manly United
7.15pm APIA Leichhardt Tigers v Lindfield
7.30pm FC Shellharbour v Sutherland Sharks

Wednesday May 3rd:
7.30pm Hawkesbury City v Mounties Wanderers
7.30pm Central Coast United v Blacktown Spartans

*After Extra Time.

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – New South Wales round 6 line up:
APIA Leichhardt Tigers/Lindfield
Bulli
Central Coast United/Blacktown Spartans
Cringila Lions
FC Shellharbour/Sutherland Sharks
Hawkesbury City/Mounties Wanderers
Inter Lions
Mt Druitt Town Rangers/Manly United
Northern Tigers
Northbridge
NWS Spirit
Rockdale Ilinden
South Coast Flame
Sydney Olympic
Sydney United
Wollongong Olympic

draw: tomorrow 4.00pm AEST.
Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup - New South Wales round 6 draw:
Mt Druitt Town Rangers/Manly United v Bulli FC
APIA Leichhardt Tigers/Lindfield v Central Coast United/Blacktown Spartans
FC Shellharbour/Sutherland Sharks v NWS Spirit
Hawkesbury City/Mounties Wanderers v Northbridge
Sydney Olympic v South Coast Flame
Wollongong Olympic v Inter Lions
Northern Tigers v Sydney United
Cringlia Lions v Rockdale City Suns

Ties to take place Tuesday May 9th/Wednesday May 10th.
Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – Tasmania round 5 recap:
Riverside Olympic 0 Hobart United 1
Kingborough Lions 1 Devonport Strikers 2
Launceston City 1 Clarence Zebras 2
South Hobart 7 Glenorchy Knights 2

Australia Cup – Tasmania round 6 line up:
Clarence Zebras
Devonport Strikers
Hobart United
South Hobart

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – South East Queensland round 6 kickoff times,

Tuesday May 23rd:
7.30pm Lions FC v North Star
7.30pm Moreton Bay United v Brisbane Strikers

Wednesday May 24th:
7.30pm Peninsula Power v Caboolture
7.30pm Magic United v Redlands United
7.30pm Gold Coast United v Broadbeach United
7.30pm Gold Coast Knights v Brisbane City

Saturday May 27th:
5.00pm Yeronga Eagles v Caloundra

Brenton1986
Brenton1986
World Class
World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)World Class (5.4K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 5.1K, Visits: 0
Australia Cup – ACT round 6 kickoff times,

Tuesday May 9th:
6.30pm Belconnen United v Canberra Olympic

Wednesday May 10th:
7.00pm Canberra Croatia v Gungahlin United

Australia Cup – ACT round 7 kickoff time,

Saturday June 3rd:
5.30pm AEST Canberra Croatia/Gungahlin United v Belconnen United/Canberra Olympic at Deakin Stadium

GO


Select a Forum....























Inside Sport


Search