2022 FFA Cup preliminary rounds


2022 FFA Cup preliminary rounds

Author
Message
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – New South Wales round 4 recap:
Marconi Stallions v Lane Cove – Tuesday May 3rd 7.45pm
Sutherland Sharks 4 Albion Park White Eagles 0
Wollongong Olympic 6 Glebe Gorillas 4
Blacktown City 1 APIA Leichhardt 0
Hurstville ZFC v UNSW – Tuesday May 3rd 7.30pm
Sydney CBD 1 Blacktown Spartans 5
Dunbar Rovers 2 Fraser Park 0
Southern Districts Raiders v Northern Tigers – Wednesday May 4th 7.30pm
Banksia Tigers 2 Dulwich Hill 4
Canterbury Bankstown 6 Greenacre Eagles 0
St George City 1 Sydney Olympic 1* – St George City advance 4–2 on penalties
Sydney University v Forest Rangers – Wednesday May 4th 8.00pm
Tarrawanna Blueys 0 Rockdale City Suns 8
Parramatta FC 1 Phoenix FC 0*
Inter Lions 1 Macquarie Dragons 4*
Norwest FC 4 Randwick City 3
Hills United 5 Nepean FC 1
Rydalmere Lions 2 Manly United 4
Enfield Rovers 5 Wyoming FC 3
Wollongong Wolves v Western Rage – Tuesday May 3rd 8.15pm
Willoughby Dalleys 1 Prospect United 0
Waverley Old Boys 4 Connells Point Rovers 0
Arncliffe Aurora v Knox United – Arncliffe Aurora advance to round 5 on forfeit
Unanderra Hearts v Lindfield FC
Quakers Hill Junior v Sydney United – Tuesday May 12th 7.00pm
NWS Spirit 5 Coogee United 0
Castle Hill RSL Rockets v Fairfield Patrician Brothers – Tuesday May 3rd 7.30pm
Bankstown City Lions 3 Inner West Hawks
St George Saints 0 Bonnyrigg White Eagles 2
Wollongong United 3 Central Coast United 0
Mounties Wanderers 0 Mt Druitt Town Rangers 0* – Mounties Wanderers advance 4–1 on penalties
Hakoah Sydney City 4 Narrabeen FC 0


Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – New South Wales round 5 line up:
Arncliffe Aurora
Bankstown City Lions
Blacktown City
Blacktown Spartans
Bonnyrigg White Eagles
Canterbury Bankstown
Castle Hill RSL Rockets/Fairfield Patrician Brothers
Dunbar Rovers
Dulwich Hill
Enfield Rovers
Hakoah Sydney City
Hills United
Hurstville ZFC/UNSW
Macquarie Dragons
Manly United
Marconi Stallions/Lane Cove
Mounties Wanderers
NWS Spirit
Norwest FC
Parramatta FC
Quakers Hill Junior/Sydney United
Rockdale City Suns
Southern Districts Raiders/Northern Tigers
St George City
Sutherland Sharks
Sydney University/Forest Rangers
Unanderra Hearts/Lindfield FC
Waverley Old Boys
Willoughby Dalleys
Wollongong Olympic
Wollongong United
Wollongong Wolves/Western Rage

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Victoria round 6 draw result:
Oakleigh Cannons v Hume City
Essendon Royals v Avondale FC
Bentleigh Greens v St Albans Saints
Banyule City v Goulburn Valley Suns
Melbourne Knights v Collingwood City
Dandenong Thunder v Port Melbourne Sharks
Heidelberg United v Ballarat City
Doveton v Green Gully Cavaliers
Whittlesea United v Upfield
Brimbank Stallions v Moreland City

Ties are played Tuesday May 10th/Wednesday May 11th and Tuesday May 17th/Wednesday May 18th.

ErogenousZone
ErogenousZone
Pro
Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 4.3K, Visits: 0





https://competitions.footballnsw.com.au/?competition=8Rmwnr7dEJ



Edited
3 Months Ago by ErogenousZone
LFC.
LFC.
Legend
Legend (10K reputation)Legend (10K reputation)Legend (10K reputation)Legend (10K reputation)Legend (10K reputation)Legend (10K reputation)Legend (10K reputation)Legend (10K reputation)Legend (10K reputation)Legend (10K reputation)Legend (10K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 9.8K, Visits: 0
Cheers EZ......
My picks
HFC
CHRSL
Stallions
Wolves
NTFC
SUSFC
SU58


Love Football

19-SU-58
19-SU-58
Pro
Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)Pro (2.5K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 2.4K, Visits: 0
FNSW round 5 draw today from 3pm

Not a Phase, Not a Trend, SYDNEY UNITED till the END! 

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – NSW round 5 draw result:
Bonnyrigg White Eagles v Bankstown City Lions
Blacktown City v Sutherland Sharks
St George City v Dulwich Hill
Hurstville FC v Macquarie Dragons
Willoughby Dalleys v Wollongong Olympic
Mounties Wanderers v Enfield Rovers
Blacktown Spartans v Castle Hill RSL Rockets
Quakers Hills/Sydney United v Rockdale City Suns
Waverley Old Boys v Wollongong Wolves
NWS Spirit v Hills United
Sydney University v Norwest
Hakoah Sydney City v Marconi Stallions
Dunbar Rovers v Wollongong United
Arncliffe Aurora v Parramatta FC
Northern Tigers v Manly United
Canterbury Bankstown v Lindfield
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Victoria round 6 start times,

Tuesday May 10th:
7.00pm Essendon Royals v Avondale FC at Cross Keys Reserve
7.30pm Doveton v Green Gully Cavaliers at George Andrews Reserve
7.30pm Heidelberg United v Ballarat City at The Grange Reserve
7.30pm Oakleigh Cannons v Hume City at Jack Edwards Reserve

Wednesday May 11th:
7.30pm Banyule City v Goulburn Valley Suns at ABD Stadium
7.30pm Brimbank Stallions v Moreland City at City Vista Recreation Reserve

Tuesday May 17th:
7.30pm Dandenong Thunder v Port Melbourne Sharks at George Andrews Reserve
7.30pm Melbourne Knights v Collingwood City at Knights Stadium

Wednesday May 18th:
7.00pm Whittlesea United v Upfield at Mosaic Reserve
7.30pm Bentleigh Greens v St Albans Saints at Kingston Heath Soccer Complex

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – South Australia round 5 recap:
Modbury Jets 4 South Adelaide 3
Eastern United v Noarlunga United – Sunday 4.30pm AEST
West Adelaide 1 Croydon Kings 0
Playford City Patriots 1 North Eastern MetroStars 0
Port Adelaide Pirates 0 Vipers FC 1
Campbelltown City 4 Adelaide Olympic 3
Salisbury United 3 Parafield Gardens 2
Adelaide City 5 West Torrens Birkalla 0

Australia Cup – South Australia round 6 line up:
Adelaide City
Campbelltown City
winner of Eastern United/Noarlunga United
Modbury Jets
Playford City Patriots
Salisbury United
Vipers FC
West Adelaide

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Tasmania round 5 recap:
South Hobart 11 Riverside Olympic 0
Northern Rangers 0 Olympia Warriors 3
Glenorchy Knights 2 Devonport City Strikers 4
Kingborough Lions United v Hobart United – postponed

Australia Cup – Tasmania round 6 line up:
Devonport City Strikers
winner of Kingborough Lions United/Hobart United
Olympia Warriors
South Hobart


ErogenousZone
ErogenousZone
Pro
Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)Pro (4.6K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 4.3K, Visits: 0
https://competitions.footballnsw.com.au/?competition=8Rmwnr7dEJ
















Edited
3 Months Ago by ErogenousZone
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
May be an image of text that says "Statewide Cup Semi Final Draw McDonald's Under 20's Statewide Cup: South Hobart vs Launceston City Devonport Strikers vs Riverside Olympic McDonald's Women's Statewide Cup: Taroona FC vs Launceston United Kingborough or Ulverstone vs Devonport Strikers Lakoseljac Cup supported by McDonald's: Olympia vs South Hobart Devonport Strikers vs Kingborough or Hobart United Games to be played 28/29 May. FOOTBALL TASMANIA Proud Partner"
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Northern NSW Southern region round 5 start times,

Tuesday May 17th:
7.00pm Charlestown Azzurri v Newcastle Olympic at Lisle Carr Oval

Wednesday May 18th:
6.30pm Edgeworth Eagles v Weston Workers Bears at Jack McLaughlan Oval
7.00pm Adamstown Rosebud v Lake Macquarie City at Adamstown Oval
7.00pm Maitland v Lambton Jaffas at Cooks Square Park
7.00pm Valentine Phoenix v Broadmeadow Magic at CB Complex

Wednesday June 1st:
7.30pm Cooks Hill United v New Lambton at Fearnley Dawes Athletic Field
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Image
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – ACT round 6 recap:
Monaro Panthers 3 Canberra Olympic 3* – Monaro Panthers advance 4–3 on penalties
West Canberra Wanderers 3 O'Connor Knights 3* – West Canberra Wanderers advance 4–2 on penalties

*After Extra Time

Australia Cup – ACT round 7:
Monaro Panthers v West Canberra Wanderers

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Northern NSW round 5 recap:
Coffs City United 4 Port Macquarie Saints 1
Oxley Vale Attunga 2 Coffs Coast Tigers 9
Charlestown Azzurri 0 Newcastle Olympic 3
Maitland 6 Lambton Jaffas 0
Cooks Hill United v New Lambton – Wednesday June 1st 7.30pm
Edgeworth Eagles 2 Weston Workers Bears 3*
Adamstown Rosebud 1 Lake Macquarie City 2
Valentine Phoenix 1 Broadmeadow Magic 3

*After Extra Time.

Australia Cup – Northern NSW round 6 line up:
Broadmeadow Magic
Coffs Coast Tigers
Coffs City United
Cooks Hill United/New Lambton
Lake Macquarie City
Maitland
Newcastle Olympic
Weston Workers Bears

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Victoria round 6 recap:
Oakleigh Cannons 1 Hume City 0
Essendon Royals 2 Avondale FC 4
Bentleigh Greens 3 St Albans Saints 0
Banyule City 2 Goulburn Valley Suns 1
Melbourne Knights 1 Collingwood City 0
Dandenong Thunder 1 Port Melbourne Sharks 0
Heidelberg United 3 Ballarat City 1
Doveton 0 Green Gully Cavaliers 4
Whittlesea United 4 Upfield 0
Brimbank Stallions 3 Moreland City 0

Australia Cup – Victoria round 7 line up:
Avondale FC
Banyule City
Bentleigh Greens
Brimbank Stallions
Dandenong Thunder
Green Gully Cavaliers
Heidelberg United
Melbourne Knights
Oakleigh Cannons
Whittlesea United

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – New South Wales round 5 recap:
Bonnyrigg White Eagles 3 Bankstown City 1
Blacktown City 2 Sutherland Sharks 1
St George City 4 Dulwich Hill 2
Hurstville 4 Macquarie Dragons 0
Willoughby Dalleys v Wollongong Olympic – Tuesday May 24th 7.00pm
Mounties Wanderers 3 Enfield Rovers 0
Blacktown Spartans v Castle Hill RSL Rockets – tomorrow 7.00pm
Sydney United v Rockdale City Suns – Wednesday May 25th 7.00pm
Waverley Old Boys 1 Wollongong Wolves 3*
North West Sydney Spirit 4 Hills United 2
Sydney University 3 Norwest FC 1
Hakoah Sydney City 2 Marconi Stallions 2* – Hakoah Sydney City advance 4–3 on penalties
Dunbar Rovers 1 Wollongong United 2
Arncliffe Aurora 1 Parramatta FC 2
Northern Tigers v Manly United – Wednesday May 25th 6.45pm
Canterbury Bankstown 1 Lindfield FC 4

Australia Cup – New South Wales round 6 line up:
Blacktown City
Blacktown Spartans/Castle Hill RSL Rockets
Bonnyrigg White Eagles
Hakoah Sydney City
Hurstville
Lindfield FC
Mounties Wanderers
North West Sydney Spirit
Northern Tigers/Manly United
Parramatta FC
St George City
Sydney University
Sydney United/Rockdale City Suns
Willoughby Dalleys/Wollongong Olympic
Wollongong United
Wollongong Wolves

Draw: Friday May 20th 1.00pm AEST.

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup - Western Australia round 6 line up:
Armadale
Bayswater City
Cockburn City
Inglewood United
Murdoch University Melville
Stirling Macedonia
Sorrento
Western Knights

https://scontent.fmel12-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/282750864_5278737422184477_4572714775004712248_n.png?stp=dst-png_s851x315&_nc_cat=109&ccb=1-6&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=DZAduvuhcBAAX-75AYs&_nc_ht=scontent.fmel12-1.fna&oh=00_AT9t2pU5kw1bgfsDj2brg3VkHYSIEkYcY0RD8lx5yqRuSQ&oe=628A9887

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – South Australia round 6 start times,

Tuesday May 24th:
7.00pm local, 7.30pm AEST Playford City Patriots v Vipers at Ramsay Park
7.30pm local, 8.00pm AEST West Adelaide v Modbury Jets at Marden Sports Complex

Tuesday May 31st:
7.30pm local, 8.00pm AEST Adelaide City v Salisbury United at Adelaide City Park
7.30pm local, 8.00pm AEST Campbelltown City v Eastern United at Steve Woodcock Sports Centre

Australia Cup – Tasmania round 6 start times,

Saturday May 28th:
2.30pm Devonport Strikers v Kingborough Lions at Valley Road
6.30pm Olympia Warriors v South Hobart at Empire Couriers Park

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
May be an image of text that says "FOOTBALL WEST AUSTRALIA CUP WA AUSTRALIA CUP QUARTER FINAL DRAW 5:00PM FRIDAY 20 MAY FOOTBALL WEST FACEBOOK #AUSTRALIACUP #MAGICOFTHECUP"
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – New South Wales round 6 draw:
Blacktown City v Wollongong United
Wollongong Wolves v Lindfield
Bonnyrigg White Eagles v Mounties Wanderers
St George City v Blacktown Spartans
Hakoah Sydney City v Sydney University
Northern Tigers/Manly United v Willoughby Dalleys/Wollongong Olympic
Sydney United/Rockdale Illinden v Hurstville
Parramatta v North West Sydney Spirit

Round 7 draw: Friday June 3rd 1.00pm AEST

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – Northern NSW round 6 draw:
Cooks Hill United/New Lambton v Coffs Coast Tigers
Coffs City United v Broadmeadow Magic
Newcastle Olympic v Lake Macquarie City
Maitland v Weston Workers Bears

Ties are scheduled Saturday June 11th.

Australia Cup – Northern NSW round 7 draw:
Cooks Hill United or New Lambton/Coffs Coast Tigers v Newcastle Olympic/Lake Macquarie City
Maitland/Weston Workers Bears v Coffs City United/Broadmeadow Magic

Ties are scheduled Monday June 13th/Tuesday June 14th/Wednesday June 15th.

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup - Western Australia round 6 draw result:
Sorrento v Murdoch University Melville
Cockburn City v Stirling Macedonia
Inglewood United v Armadale
Bayswater City v Western Knights

Ties are scheduled Tuesday June 7th/Wednesday June 8th.

Australia Cup - Western Australia round 7 draw result:
Sorrento/Murdoch University Melville v Cockburn City/Stirling Macedonia
Inglewood United/Armadale v Bayswater City/Western Knights

Ties are scheduled Tuesday June 21st/Wednesday June 22nd.

Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
No description available.
Brenton1986
Brenton1986
Pro
Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)Pro (4.2K reputation)

Group: Forum Members
Posts: 3.9K, Visits: 0
Australia Cup – New South Wales round 6 start times,

Tuesday May 31st:
7.10pm Parramatta v North West Sydney Spirit
7.45pm Hakoah Sydney City v Sydney University

Wednesday June 1st:
6.30pm Northern Tigers v Willoughby Dalleys
7.00pm St George City v Blacktown Spartans
7.45pm Blacktown City v Wollongong United
8.00pm Wollongong Wolves v Lindfield

To Be Confirmed:
Bonnyrigg White Eagles v Mounties Wanderers
Sydney United v Hurstville
theFOOTBALLlover